Podkładki pod tablice rejestracyjne

Według polskiego prawa wszystkie auta poruszające się na terenie kraju, zanim wyjadą na ulicę, muszą zostać oznakowane tablicą rejestracyjną z indywidualnym numerem pojazdu przypisanym do jego właściciela. Aby montaż tablicy rejestracyjnej każdorazowo nie odbywał się poprzez przykręcanie jej do części nadwozia, od dłuższego już czasu w świecie motoryzacyjnym spotkać możemy się z zastosowaniem funkcjonalnej podkładki, która znacznie ułatwia to zadanie. Czym charakteryzują się podkładki pod tablice rejestracyjne i jakie są ich zalety?

Podkładki pod tablice rejestracyjne – najważniejsze funkcje

Podkładka pod tablicę rejestracyjną, choć z pozoru nie wydaje się być najistotniejszym elementem pojazdu, pełni bardzo ważną funkcję w kwestii montażu oraz ochrony tablic rejestracyjnych. Plastikowe ramki projektuje się w taki sposób, by unieruchomić tablicę, utrzymując ją w stałej pozycji, oraz zminimalizować wstrząsy podczas jazdy. Wszystko po to, by nie zgubić jej, oraz żeby nie porysowała ona karoserii. Solidna konstrukcja sprawia również, że nasza tablica pozostaje bezpieczna przed osobami postronnymi. Dodatkową funkcją, jaką charakteryzują się tego typu podkładki, jest możliwość oznakowania ich niewielkich rozmiarów nadrukiem reklamowym.

Jakie informacje umieścić na podkładce pod tablice rejestracyjne?

Perspektywa posiadania własnego mini baneru reklamowego znajdującego się na tablicy rejestracyjnej wydaje się być atrakcyjna, bo w końcu reklama ta dotrze wszędzie tam, gdzie sami będziemy się przemieszczać. Obecnie na personalizowane ramki pod tablice decydują się najczęściej stacje kontroli pojazdów, komisy samochodowe, firmy leasingowe, producenci oraz dealerzy samochodowi, oraz warsztaty i stacje naprawcze. Ważne, by wziąć pod uwagę ograniczoną ilość miejsca dostępnego na pasku pod tablicą rejestracyjną i postawić na zwięzłe informacje, takie jak nazwa i adres danej firmy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy inny kierowca spersonalizował ramkę pod tablicę według własnego projektu, może być to zabawne hasło, cytat, a nawet niewielkich rozmiarów grafika.

rodzaje podkładek pod tablice

Proces produkcji ramek do tablic

Plastikowa ramka pod tablicę rejestracyjną wykonywana jest z wysokiej jakości polistyrenu bądź polipropylenu. Każde z tych tworzyw charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, zmienne temperatury, promieniowanie UV oraz opady atmosferyczne. Proces produkcji ramek za pomocą specjalistycznych wtryskarek kontynuowany jest poprzez uszlachetnienie ich drukiem, metalizowanie, foliowanie na gorąco oraz pokrywanie warstwą 3d doming. Wartą uwagi metodą produkcji ramek do tablic rejestracyjnych jest metoda Direct Doming. Polega ona na trwałym połączeniu zadrukowanej powierzchni reklamowej z wypukłą, przezroczystą warstwą tworzywa. Proces ten gwarantuje najwyższą trwałość oraz wyróżnia się niezwykłymi walorami estetycznymi na tle innych technik tego rodzaju.

Najpopularniejsze rodzaje podkładek pod tablice

W zależności od osobistych preferencji i wymagań klienta wyróżnia się kilka najpopularniejszych rodzajów ramek pod tablice rejestracyjne, których wyznacznikiem jest metoda uszlachetniania ich nadrukiem. Są to:

– uniwersalne ramki;

– ramki z napisami grawerowanymi;

– ramki chromowane;

– ramki standard;

– ramki 3D doming;

– ramki DUO FLEX;

– ramki z cyfrowym nadrukiem;

– ramki z nadrukiem typu sitodruk UV;

– ramki do motorów, skuterów oraz do tablic dwurzędowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here