Przed nami wakacje, a więc sezon urlopowy. Jak co roku do największych atrakcji wśród turystów należeć będą polskie wybrzeża Bałtyku. Wiele osób planując urlop, będzie musiało zastanowić się nad tym, co zrobić na czas nieobecności ze swoimi zwierzętami. O ile koty powinny poradzić sobie w czasie nawet kilkudniowej nieobecności, o tyle z psami może być zdecydowanie większy kłopot. Jeśli nie mamy zaufanej osoby, którą nasz pies zna i ją akceptuje, pozostanie nam zabranie pupila ze sobą. Jak zwiedzać Trójmiasto z psem?

Krótki czas urlopu warto maksymalnie wykorzystać, zwłaszcza że na wybrzeżu naprawdę jest co zwiedzać. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wynajem samochodów, które ułatwią zwiedzanie. Nie musimy wtedy kłopotać się pamiętaniem o biletach w komunikacji miejskiej, a poza tym bez problemu dotrzemy do miejsc, które będziemy chcieli zobaczyć. Jak jednak przygotować się do objazdów turystycznych wynajętym autem z psem?

Przede wszystkim należy przyzwyczaić czworonoga do krótkich podróży i częstych przystanków. Właściwie nie powinno to stanowić problemu dla naszego pupila, dla którego długie podróże są niezwykle męczące, jednak ciągłe przystanki i zmiana otoczenia mogą skonfundować naszego psiaka. Powinniśmy o tym pamiętać, zwłaszcza kiedy pies przewożony jest w specjalnej klatce i nie jest przyzwyczajony do częstych przerw w podróży.

W czasie planowania naszej podróży należy również uwzględnić czas, który będzie spędzony w samochodzie. Przemieszczając się z psem latem w aucie, musimy pamiętać o zadbaniu o odpowiednią temperaturę. Starajmy się przemieszczać samochodem w godzinach porannych lub wieczornych, tak aby uniknąć największych upałów. Oczywiście nigdy nie pozostawiajmy psa w samochodzie, nawet na krótką chwilę.

Kiedy planujemy przemieszczać się po Trójmieście wypożyczonym samochodem, powinniśmy również zadbać o czystość pojazdu. Pomogą w tym specjalne maty, które będą zbierać sierść naszego pupila i ochronią siedzenia przed zabrudzeniami. Być może takie rozwiązanie zaproponuje nam sama wypożyczalnia aut, z której usług będziemy chcieli skorzystać. Zawsze dobrze jest mieć przy sobie specjalne pokrowce ochronne zabezpieczające siedzenia, zwłaszcza kiedy pies jest duży lub nie jest przyzwyczajony do podróżowania w klatce.

Zabierzmy ze sobą również ulubione zabawki naszych czworonogów. W czasie podróży pies może się niecierpliwić. Trzeba wtedy odwrócić czymś jego uwagę, by zyskać na czasie pomiędzy kolejnymi przystankami. Dzięki temu szybciej dotrzemy w miejsce docelowe.

Trzeba również pamiętać o tym, że nie każda firma zgodzi się na wynajem auta, jeśli będą nim przewożone zwierzęta. Wypożyczalnia samochodów w Trójmieście, którą na pewno warto się zainteresować w czasie wakacji to Ascar Rent. Posiada ona flotę kilkunastu samochodów, które wypożyczymy w korzystnych cenach. Samochody zostaną nam podstawione, więc wystarczy kontakt telefoniczny, a wszystkie formalności załatwimy na miejscu od ręki. Takie rozwiązanie na pewno sprawi, że nasz urlop w Trójmieście będzie niezwykle udany.