Poduszka ortopedyczna Valde

Zdaniem wielu fizjoterapeutów, spanie na poduszce ortopedycznej wpływa korzystnie na zdrowie większości osób. Jednak kto w szczególności powinien zdecydować się na taką poduszkę? Dlaczego poduszka ortopedyczna Valde to skuteczny sposób na pozbycie się bólu kręgosłupa? Jaką twardość poduszki wybrać?

Poduszka ortopedyczna Valde – dlaczego warto na niej spać?

Odpowiedni sen sprawia, że ciało lepiej regeneruje się i ma się więcej energii w ciągu dnia do działania. Co jednak może sprawić, że sen zostaje zaburzony? Na jakość snu ma wpływ nie tylko ilość przespanych godzin, ale również poduszka, na której się śpi. Większość osób decyduje się na zakup zwykłej bawełnianej poduszki w kształcie prostokąta lub kwadratu. W odróżnieniu od standardowych poduszek, poduszka ortopedyczna Valde ma specyficzny kształt, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kręgosłupa.

Najważniejsze zalety poduszki ortopedycznej Valde:

  • specyficzny kształt dopasowany do indywidualnych preferencji,
  • poduszki ortopedyczne pozytywnie ocenione przez lekarzy ortopedów,
  • dbają o naturalną krzywiznę kręgosłupa oraz pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem,
  • posiadają różne twardości,
  • mogą bezpiecznie korzystać z nich zarówno dorośli, jak i dzieci,
  • mogą spać na nich kobiety w ciąży.

Co więcej, zanim poduszki Valde trafiają do sklepów, zostają opracowane przez specjalistów techników i poddane ocenie oraz testom lekarzy ortopedów, którzy zawodowo zajmują się operowaniem chorób lub dolegliwości związanych z kręgosłupem.

Dlaczego poduszka ortopedyczna Valde ma specyficznych kształt?

Wiele osób zastanawia się, czy przyzwyczają się do nietypowego kształtu poduszki. Na szczęście odpowiednio dobrana poduszka sprawia, że sen jest znacznie przyjemniejszy.  Oryginalny kształt poduszki spowodowany jest różnymi pozycjami snu ludzi. Podczas gdy jedne osoby wolą spać na brzuchu, inne preferują sen na boku czy na plecach. Poduszki mają różne kształty, żeby móc dobierać również odpowiednią wysokość poduszki. Wśród 13 modeli znajdują się zarówno poduszki dla osób, które lubią spać na płasko, jak i dla tych, które preferują mieć głowę nieco wyżej niż resztę ciała.

Poduszka ortopedyczna Valde została stworzona po to, by zapewnić kręgosłupowi optymalne warunki do spania. Głównym zadaniem poduszki jest wypełnienie przestrzeni międzybarkowej. Pomaga to zmniejszyć lub całkowicie usunąć ból kręgosłupa.

Twardość poduszki – jaką wybrać?

Twardość poduszki ortopedycznej jest niezwykle istotna. Nie każda osoba czerpie przyjemność lub może sobie pozwolić na spanie na poduszce o średnim stopniu twardości. Na twardość poduszki w szczególności powinny zwracać uwagę osoby po operacji kręgosłupa. Dla tych osób zaleca się wybierać poduszki o miękkiej twardości pianki memory. Jest ona odpowiednia również dla dzieci w wieku 1-12 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here