Pokarm i ziarna dla ptaków

0
2017

Ptaki są ucieleśnieniem wolności. Każdy chciałby się kiedyś poczuć jak one. najpopularniejszym ptakiem, który jest trzymany przez ludzi jako zwierzątko hodowlane jest papuga. Jest wiele rodzajów tych ptaków. Słyną z pięknych barw, którymi są pokryte i powtarzania słów zasłyszanych. Często wprawia to w osłupienie ludzi, którzy się tego nie spodziewają.

W okresie zimowych wiele ptaków zdanych jest na pomoc ludzką. Gdy ziemię pokryje śnieg i lód to dla ptaków najgorsza możliwość, gdyż nie mają jak pozyskać pożywienia. Pokarm dla ptaków może zrobić każdy. Wystarczy zmieszać odpowiednio ziarna dla ptaków i umieścić je w karmniku. Wtedy ptaki przylecą i będzie można je obserwować z bliska. to rozwiązanie jest dużo łatwiejsze dla ludzi mieszkających na wsiach, gdyż jest tam większy dostęp do różnych ziaren.

Natomiast w mieście ludzie żyją szybko. Każdy się śpieszy i nie ma czasu, aby szukać ziaren i przygotowywać mieszankę. Na szczęście w dobie internetu nie trzeba wychodzić z domu, aby pozyskać dobro, które nas interesuje. Wystarczy wejść na stronę semini.pl i zamówić gotowy pokarm, który wystarczy podać ptaszkom i móc cieszyć się ich widokiem. Jest wiele gatunków zagrożonych. Dokarmiając ptaki robimy dobry uczynek i przyczyniamy się do przedłużenia gatunków.

Ptaki odwdzięczą się za to pięknym śpiewem. Ważne jest zastosowanie odpowiednich składników w przypadku, gdy chcemy przygotować sami mieszankę. Ważnym składnikiem karmy jest dodanie świeżych jabłek, gruszek, owoców jarzębiny, czarnego bzu, owoce dzikiej róży, oraz rodzynki jako wielki rarytas. Możemy im też podać ugotowane w nieosolonej wodzie warzywa, ryż i kasze. Często ptaki nie lubią tradycyjnych karmników i najczęściej żerują na ziemi.

Najlepiej jest, więc pokarm wyłożyć pod karmnikiem, na oczyszczonej ze śniegu ziemi lub na śniegu zmrożonym, a nie mokrym, ponieważ wtedy jedzenie będzie gniło. Można też wykorzystać do tego plastikowe tace lub kuwety. Trzeba również uważać czy miejsce jest bezpieczne, bo koty tylko czekają na taką zdobycz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here