Połączenie marmuru i drewna

Obecnie gorącym trendem wnętrzarskim jest powrót do natury, postawienie na drewno i kamień naturalny. Do wyboru każdy ma mnóstwo gatunków drewna i rodzajów kamienia, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jedynym ograniczeniem jest własna kreatywność, ale tej wielu osobom nie brakuje, zawsze można też poszukać inspiracji w Internecie czy katalogach. Ponadczasowe i uniwersalne będą wobec tego meble drewniane, do których wspaniale pasuje marmur. Wielu producentów decyduje się nawet na połączenie drewna z marmurem typu stół z drewnianymi nogami i kamiennym blatem. Prezentuje się to bardzo efektownie, wspaniale pasuje do wnętrz nowoczesnych i eleganckich.

Jak stworzyć stylowe wnętrza?

Drewniane nowoczesne meble będą prezentować się jeszcze efektywniej, jeśli zestawi się je z kamiennymi dodatkami. Na szczególną uwagę zasługuje marmur z pięknym użyłowieniem, za pomocą którego można stworzyć oryginalną aranżację. Drewno i kamień to ponadczasowe materiały, które odnajdą się dosłownie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Są naturalne, ekologiczne, trwałe, bardzo estetyczne. Jeśli ktoś lubi otaczać się luksusem, to już wie, po co warto sięgnąć, aby uzyskać pożądany efekt. Marmur można dopasować do każdego stylu, a w połączeniu z drewnem pozwoli na stworzenie przytulnego klimatu. Ciekawy wystrój można uzyskać, zestawiając ze sobą biel z czernią. Przykładem będą drewniane meble z białymi frontami, wykończone blatami wykonanymi z czarnego marmuru. Sprawdzi się również szary marmur z białymi żyłkami w połączeniu z jasnym drewnem. Jest to skuteczny sposób na optyczne rozjaśnienie i powiększenie wnętrza o niewielkim metrażu. Do białego marmuru należy oczywiście wybrać drewno o ciemniejszym zabarwieniu.

Drewno i marmur w pomieszczeniach

Jako że salon pełni funkcję reprezentacyjną, a kącik multimedialny stanowi jedną z głównych atrakcji w tym pomieszczeniu, mile widziane będą ekskluzywne szafki RTV o ponadczasowym designie. Wspaniale prezentują się szafki z wysokogatunkowej płyty laminowanej, która do złudzenia przypomina biały marmur. Świetny efekt pozwoli uzyskać wykończenie podłogi drewnianymi panelami i przyozdobienie fragmentu ściany marmurem. Rozjaśni to optycznie pomieszczenie, przez co będzie sprawiać wrażenie przestronniejszego. Godne polecenia są również jasne płytki lub panele w jadalni i białe ściany oraz marmur. Obecnie bardzo modne są wnętrza biało-czarne, ale sprawiają one wrażenie surowych, dlatego warto ożywić aranżację dodatkami drewnianymi. Na szczególna uwagę zasługują geometryczne wzory, przede wszystkim prostokątne.

Jak łączyć ze sobą naturalny kamień i drewno?

Marmur i drewno wspaniale odnajdują się w łazience, niezależnie od jej metrażu. Wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę, aby uzyskać pożądany efekt. Marmur jest materiałem eleganckim i luksusowym, z kolei drewno wprowadza przytulność do wnętrza. Łazienka to miejsce służące do relaksu, dlatego nie należy bać się przepychu. Wspaniale prezentuje się ściana wykończona czarnym marmurem z białymi żyłkami po jednej stronie, a po drugiej drewniane deski w jednym odcieniu. Do tego pasować będzie biała i prosta armatura, zadbana wanna, panoramiczne lustro z oświetleniem. Posągowy marmur wygląda bardzo dostojnie i stylowo, optycznie ocieplony drewnem pozwoli na stworzenie minimalistycznej i jednocześnie eleganckiej aranżacji. Należy pamiętać o tym, że marmurowe płytki same w sobie stanowią już ozdobę, dlatego nie należy przesadzać z dekoracjami. Nadmiar marmuru może wręcz przytłaczać, trzeba zachować odpowiednie proporcje, aby uzyskać spójność aranżacyjną. Do marmurowych kafelków na ścianach świetnie pasuje drewniana podłoga, może być też wykonana z płytek drewnopodobnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here