dom

Coraz większa ilość ludzi decyduje się na budowę domu. Rynek deweloperski jeszcze nigdy nie miał się tak dobrze. Podczas takiej inwestycji warto zastosować nowe rozwiązania techniczne, które ułatwią naszą codzienność w przyszłości, w tym ograniczą koszty utrzymania budynku. W jakie instalacje warto zainwestować? W poniższym artykule postanowiliśmy skupić się na: pompach ciepła, odkurzaczach centralnych oraz systemach smart home.

Pompa ciepła

Decyzja o sposobie ogrzewania powinna być podjęta już na etapie wyboru projektu budowlanego. Dlaczego? Dlatego, że każda z dostępnych instalacji grzewczych ma swoje wymagania, chociażby w zakresie przygotowania miejsca pod rury i piec. W ostatnich kilku latach ogromną popularnością cieszą się pompy ciepła. Ich największych atutem jest bezobsługowość. Działają bowiem w pełni automatycznie. Pompy ciepła umożliwiają pobieranie ciepła z wody, ziemi lub powietrza i przekształcają je w energię. Można zatem wyróżnić trzy rodzaje pomp ciepła: wodną, gruntową lub powietrzną. Służą one nie tylko ogrzewaniu powierzchni, ale również wody.

Tego typu rodzaj instalacji pozwala na pozyskiwanie darmowej energii, nie jest obciążający dla środowiska, ponieważ nie wytwarza zanieczyszczeń. Pompy ciepła mogą być instalowane z grzejnikami, jak również ogrzewaniem podłogowym. Do tego, warto podkreślić, że decydując się na taki rodzaj ogrzewania, jesteśmy zwolnieni z konieczności budowy komina, załatwiania formalności związanych z podłączeniem gazu czy stworzeniem miejsca do przechowywania opału. Warto jednak mieć świadomość, że pompa ciepła sprawdza się najlepiej w budynkach energooszczędnych, czyli zapewniających jak najmniejszy ubytek ciepła.

Odkurzacz centralny

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem do współczesnego domu jest odkurzacz centralny. Każdy, kto chciał utrzymać w czystości sporą powierzchnię mieszkalną, wie jak trudne może być operowanie kablami standardowego odkurzacza. Odkurzacze centralne charakteryzują się tym, że ich przewody rozprowadzone są w ścianach domu. Wystarczy podłączyć rurę do odpowiedniego otworu. Nie musimy zatem nosić ze sobą urządzenia.

Fajnym rozwiązaniem są także szufelki automatyczne. Sprawdzają się zwłaszcza w kuchni, przedpokoju lub przy kominku. Aby uruchomić szufelkę, należy wcisnąć włącznik stopą i zwykłą miotłą podmieść śmieci w okolice jej otworu. Gdzie kupić taką inteligentną instalację sprzątającą? Z całą pewnością godnym polecenia sprzedawcą jest Bridom.pl. Do wyboru są urządzenia będące w różnych kolorach. Zarówno gniazda, jak i szufelki można dopasować do wystroju domowych wnętrz.

System smart home

Na koniec postanowiliśmy skupić się na systemach typu smart home. Od nowoczesnych domów można wymagać więcej. Właściciele mogą bez wysiłku sterować i regulować różnymi instalacjami, nawet wtedy, gdy są poza domem. Smart home jest zatem bardzo wygodne. Jakie produkty są do tego potrzebne?

W sprzedaży dostępne są, między innymi: inteligentne wtyczki, inteligentne przekaźniki, sterowniki rolet i oświetlenia, czujniki sygnalizujące otwarcie okien lub drzwi, elektroniczne regulatory temperatury. Tego typu systemy są nie tylko łatwe w obsłudze, ale również zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom domu, w którym je zainstalowano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here