Praca w Gdańsku - jak znaleźć tę odpowiednią?Praca w Gdańsku - jak znaleźć tę odpowiednią?

Gdańsk to malownicze miasto, które chętnie odwiedzane jest przez turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Co jednak ma do zaoferowania swoim mieszkańcom? Czy łatwo znaleźć tu pracę, która spełniałaby nasze oczekiwania? Na jakie zarobki możemy liczyć? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Jak wygląda poziom bezrobocia w Gdańsku?

Gdańsk jest miastem, które może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami jeśli chodzi o skuteczną walkę z bezrobociem. Obecnie jego poziom wynosi bowiem zaledwie 4,2 procent, dzięki czemu szanse na znalezienie pracy są naprawdę spore. Optymizmem napawają też zarobki pracowników w tym mieście. Wystarczy wspomnieć, że ich średnia wynosi 5100 złotych brutto a w wielu branżach i zawodach zarabia się obecnie znacznie więcej. Przykładowo, pracownicy branży IT mogą liczyć na zarobki w wysokości 8500 zł, projektanci 7500 a kierownicy nawet prawie 6 tysięcy. Co ważne, w Gdańsku o wiele lepiej zarabia się podejmując pracę w dużych firmach zatrudniających ponad 250 pracowników. Różnica w średniej wynagrodzeń pomiędzy małymi a dużymi firmami wynosi aż 1000 złotych.

Kto ma największe szanse na znalezienie zatrudnienia?

Gdańsk, to miasto, w którym istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników usług – sprzedawców, kelnerów, kucharzy oraz pracowników hotelowych i obsługi klienta. Wynika to z turystycznego charakteru miasta. Poszukiwani są również budowlańcy i stoczniowcy. Nie brakuje także ofert dla pracowników z branży IT.

Życie i dojazdy w Gdańsku

Życie w Gdańsku, podobnie jak życie w innych dużych miastach naszego kraju jest droższe niż w mniejszych ośrodkach. Przyczynia się do tego przede wszystkim fakt wysokich cen za wynajem mieszkań. Na szczęście zarobki w tym mieście są na tyle atrakcyjne, że poszukując mieszkania w nieco dalej położonych dzielnicach nie będziemy mieli z tym problemu. Tym bardziej, że dojazdy do pracy również nie są trudne – Gdańsk jest bowiem miastem doskonale skomunikowanym.

Gdzie szukać pracy i jakie mam alternatywy?

Jeśli masz problemy ze znalezieniem pracy w Gdańsku nie martw się. Na terenie tego miasta działa sporo agencji pracy, które mają atrakcyjne oferty zarówno dla osób poszukujących pracy dorywczej, jak i tych, którym zależy na stałym zatrudnieniu. Z pomocą może przyjść ci także Urząd Pracy, który ma swoją siedzibę na ulicy 3 maja 9. Urząd ten prowadzi bowiem wiele akcji i programów aktywizacyjnych, dzięki którym podniesiesz swoje kompetencje lub przekwalifikujesz się. Co ważne, nawet jeśli w Gdańsku nie uda ci się znaleźć pracy marzeń – nie musisz się poddawać. Bez problemu możesz bowiem szukać zatrudnienia w Gdyni lub Sopocie – miasta te są doskonale ze sobą połączone.

Podsumowując, Gdańsk to miasto, które dynamicznie się rozwija i oferuje coraz więcej miejsc pracy. Nie powinniśmy więc mieć problemów ze znalezieniem posady, która spełni nasze oczekiwania. Szczególnie, jeśli poszukiwania rozpoczniemy od odwiedzenia strony Amundio.pl. To portal z ogłoszeniami, na którym znajdziemy naprawdę sporą ilość ciekawych ofert i propozycji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here