Praca za granicą bez znajomości języka

Nie bez powodu praca w charakterze opiekunki osób starszych jest zdominowana przez kobiety. To właśnie one wykazują się wrodzoną opiekuńczością, empatią i chęcią niesienia pomocy. Swoje predyspozycje mogą w pełni rozwinąć w profesji opartej na opiece nad osobami starszymi. Nawet jeśli nie władasz biegle językiem niemieckim, wciąż możesz zacząć realizować się w mocno angażującym i dającym wiele satysfakcji zawodzie. Praca bez znajomości języka jest możliwa, ale ile komfortu daje jego opanowanie!

Praca za granicą bez znajomości języka niemieckiego – czy jest możliwa?

Nie znasz języka niemieckiego, a mimo to chcesz spróbować swoich sił w zawodzie opiekunki osób starszych w Niemczech? Kein problem! Nie odkładaj swoich planów zawodowych na potem. Zapotrzebowanie na kompleksowe wsparcie seniorów za naszą zachodnią granicą jest bardzo duże, a obecna kadra wciąż go nie zaspokaja. Jeśli bariera językowa jest dla Ciebie zbyt dużym problemem, zawsze możesz nauczyć się podstawowych zwrotów, będąc jeszcze w Polsce. Nie musisz angażować własnych środków i rozpisywać wielomiesięcznych planów nauki języka, gdy wiesz, że nie możesz pozwolić sobie czasowo i finansowo na taki krok. Zamiast tego możesz w dogodnym dla siebie tempie i terminie już teraz zacząć poznawać najważniejsze słownictwo przydatne w opiece nad osobami starszymi. Nie musisz wychodzić z domu, umawiać się z native speakerem czy przeorganizowywać własnych planów, żeby należycie przygotować się do wyjazdu za granicę. Jeśli interesuje Cię praca opiekunki osób starszych, Promedica24 przygotowała dla Ciebie darmowe lekcje z języka niemieckiego.

Promedica24 – kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych. Czego się na nim nauczysz?

Kompleksowo przygotowane lekcje, krok po kroku, omawiają każdy z ważnych aspektów pracy i życia w Niemczech – w kontekście sprawowania opieki nad seniorem. Kurs języka niemieckiego online dla opiekunek Promedica24  powstał z myślą o tych osobach, którym zależy na oswojeniu się z mową swoich podopiecznych. Na poziomie podstawowym dowiesz się m.in:

  • jak poprawnie przywitać się i pożegnać w języku niemieckim;
  • opanować używanie czasowników „mieć” i „być”;
  • poznać nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku po niemiecku;
  • opanować nazwy artykułów i produktów spożywczych, przydatne na zakupach;
  • poznać zwroty używane podczas wizyty u lekarza, nazwy chorób i dolegliwości;
  • zapytać o cenę i rekomendację leku w aptece;
  • jakie słówka są związane z pogodą;
  • wyrażenia opisujące czynności w gospodarstwie domowym;

i wiele innych zwrotów ułatwiających pracę opiekunki osób starszych.

Dlaczego warto poświęcić czas na naukę niemieckiego w zakresie podstawowym?

Znajomość języka niemieckiego w pracy opiekunki osób starszych daje możliwości znalezienia lepszych ofert współpracy i wynegocjowania atrakcyjniejszych stawek za powierzone zadania. Poza tym umiejętność porozumiewania zwiększa pewność siebie, daje poczucie większej kontroli nad tym, co dzieje się wokół, a także pozwala znacznie swobodniej poruszać się, będąc już na miejscu wykonywania pracy. Ponadto język usprawnia załatwianie spraw w urzędzie, banku, sklepie czy u lekarza. Jest też bardzo pomocny podczas codziennej opieki nad seniorem i wykonywania tych czynności, które wymagają wzajemnej komunikacji, takich jak przygotowywanie potraw, pytanie o samopoczucie, ustalanie planu dnia i zagospodarowania czasu wolnego czy zwyczajne ludzkie pogawędki. Biorąc pod uwagę sumę powyższych korzyści, zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z chociażby podstawowymi słówkami i zwrotami. Oferowany przez Promedica24 kurs dla opiekunek na pewno Ci to ułatwi.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here