Wydawać by się mogło, że zdanie egzaminów, teoretycznego i praktycznego wymaga ogromnej wiedzy i zdolności. Jak się okazuje prawo jazdy to jeden z najtrudniejszych egzaminów z jakim przyjdzie nam spotkać się w naszym życiu. Pomimo kolejnego już zaostrzenia rygorów zdawania tego egzaminu i tak wielu nie do końca przygotowanych ludzi uzyskuje pozwolenie do kierowania pojazdami mechanicznymi na przeróżnych kategoriach.

Najważniejsze jednak jest to, aby uzyskując już prawo jazdy cieszyć się nim w sposób umiarkowany i przede wszystkim rozsądny. Nie należy, jak to czyni wielu młodych, świeżo upieczonych kierowców, czyli pokazując swoim rówieśnikom jacy to oni są znakomitymi kierowcami. Niestety, wielu jest młodych ludzi, którzy w pierwszym roku posiadania uprawnienia często je tracą właśnie za brawurę i brak rozwagi. Pamiętajmy, że poruszanie się po drogach wymaga od nas szacunku i wzajemnego zrozumienia. Szacunku przede wszystkim dla tych, którzy drogi te dzielą z nami, a których możemy skrzywdzić własnym brakiem rozwagi i głupotą.

Prawo jazdy to przywilej, który powinien zasługiwać na miano szlachetnego, gdyż my wszyscy korzystamy z dróg i chcemy bezpiecznie dojechać do celu. Ufamy zatem każdemu napotkanemu kierowcy, pieszemu, rowerzyście, motocykliście czy nawet pracownikowi drogowemu, który wykonuje swoje obowiązki właśnie w tym miejscu – na drodze. Pamiętajmy o tym dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

www.autokod.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPakiety wakacyjne do Egiptu
Następny artykułOleje Total

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here