Precyzja zdjęć pomocą w stomatologii

0
1691

Dziedzina stomatologii jest obecnie bardzo wysoko rozwinięta i zajmuje się wieloma zmianami w jamie ustnej, które poprawiają zdrowie, wygląd, oraz kształt zębów. Nowoczesne technologie pozwalają na szeroki wachlarz usług związanych ze stomatologią, dbając o każdy szczegół.

Tomografia komputerowa w dentystyce odgrywa niezwykle ważną rolę. Ta innowacyjna metoda wypiera pomału dotychczasowe zdjęcia rentgenowskie, ponieważ współczesna aparatura pozwala na bardzo szczegółowe i dokładne zobrazowanie układu zębów, kości i mięśni, a to z kolei umożliwia podjęcie decyzji o leczeniu, zabiegu lub rekonstrukcji. Takie rozwiązanie bardzo ułatwiło pracę stomatologom, których praca jest niezwykle precyzyjna i wymaga wysokiej jakości obrazu przed podjęciem działań w obrębie nerwów i łatwo naruszalnych tkanek. Jest to także skuteczne narzędzie umożliwiające diagnozowanie skomplikowanych przypadków.

Leczenie implantologiczne to ingerencja chirurgiczna, naruszająca kości, tkanki i nerwy w obrębie jamy ustnej. Aby zabieg został wykonany dobrze, niezbędna jest niezwykła precyzja. Zanim jednak stomatolog przystępuje do podjęcia decyzji o wykonaniu czynności chirurgicznych, konieczne jest, aby widział dokładnie obraz swojej pracy. Tomografia komputerowa gwarantuje pomyślny przebieg zabiegu. Dzięki niej, lekarz wie jakie zachować odstępy, ponieważ dzięki obrazowi możliwe jest obliczenie odległości. Fotografia pozwala także na dobór odpowiednich materiałów do struktury kości, a także wyklucza wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby pojawić się podczas zabiegu.

Trójwymiarowa rekonstrukcja obrazu, którą gwarantuje tomografia komputerowa to ogromne możliwości z których korzystają obecnie lekarze stomatolodzy dając tym samym poczucie komfortu i bezpieczeństwa swoim pacjentom. Obraz pokazujący wszelkie nieprawidłowości, oraz patologie pozwala na precyzyjne określenie miejsca i przyczyn, oraz szczegółową diagnostykę problemu.

Posiłkując się wiedzą, doświadczeniem, oraz nowoczesną technologią, warto odwiedzić stronę https://tomo3d.pl/ gdzie pracownia tomografii w Łodzi przedstawia bieżącą ofertę swoich usług w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here