Probiotyki w kapsułkach

Na co zwrócić uwagę, poszukując probiotyku? Sprawdź, o czym warto pamiętać, kiedy wybierasz probiotyk.

Czym są probiotyki i do czego służą?

Nazwa „probiotyk” pochodzi z języka greckiego i w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza „dla życia”. Wiele to zresztą mówi o samych probiotykach oraz ich działaniu, choć tak krótkie wyjaśnienia z pewnością nie będą wystarczające. Probiotyki to różnego rodzaju drożdże i bakterie, które są niezwykle pożyteczne dla ludzkiego organizmu. Probiotyki bardzo korzystnie oddziałują na układ pokarmowy. Warto też dodać, że w ostatnim czasie probiotykoterapia staje się coraz powszechniejsza, co jest związane z ich dobroczynnym działaniem.

Z kolei prebiotyki to pożywka dla bakterii probiotycznych – ich zadaniem jest wspomaganie aktywności probiotyków. W pewnym sensie są więc od siebie ściśle zależnie, a skuteczność działania jednych wiąże się z obecnością tych drugich i odwrotnie.

W przypadku podjętej kuracji antybiotykowej lub w innych sytuacjach, gdzie wymagana jest wzmożona troska o florę bakteryjną w układzie pokarmowym, warto stosować probiotyki. Przykładem takiego preparatu jest Multilac. Probiotyk Multilac jest w zasadzie synbiotykiem, gdyż stanowi połączenie probiotyku z prebiotykiem.

Multilac synbiotyk stosuje się m.in. podczas wspomnianego już wcześniej przyjmowania antybiotyku. W czasie terapii mogą pojawiać się różnego typu dolegliwości, takie jak niestrawności, utrata apetytu, nudności czy wymioty, czasem dochodzi też do rozdrażnienia oraz pogorszenia nastroju.

Ponadto warto zauważyć, że Multilac to suplement diety, który ma zawiera m.in. oligofruktozę, czyli pożywkę pozwalającą na wzrost i właściwy rozwój flory jelitowej. Ponadto Multilac synbiotyk jest bardzo prosty w stosowaniu – preparat wystarczy przyjmować zaledwie raz dziennie, a do tego nie musisz przechowywać go w lodówce. Oprócz tego Multilac jest bezpieczny dla alergików (nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny), dostępny jest także Multilac dla dzieci.

Jak wybrać probiotyk w kapsułkach?

Warto zwrócić uwagę na skład poszczególnych preparatów – np. Multilac probiotyk w kapsułkach zawiera aż 9 szczepów bakterii.

Zapoznaj się także z ulotką dołączoną do opakowania, sposobem stosowania czy przechowywania – w ten sposób dowiesz się, jak często musisz przyjmować probiotyk.  Warto wybrać probiotyk na miarę swoich potrzeb!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here