Ciąża to okres radości dla przyszłych rodziców. Kobieta w ciąży to także oznaka szczęścia i dobrobytu. Przyszła mama i tata z pewnością nie mogą doczekać się narodzin i ujrzenia po raz pierwszy upragnionego malucha. Jednak czy dla kobiety okres ciąży jest rzeczywiście taki przyjemny?
Najczęstsze dolegliwości ciążowe – wzdęcia i gazy może nie są bardzo uprzykrzające życie, ale z pewnością są dyskomfortem dla kobiety. Po za tym przyszła mama musi walczyć z ciągłym łaknieniem i chęcią zjedzenia rzeczy, na które wcześniej patrzyła z obrzydzeniem. Jest to bardzo ciekawe zjawisko jak maluch w matczynym brzuchu może zmienić preferencje kulinarne dorosłego człowieka w dość krótkim czasie.
Pamiętajmy też, że podczas ciąży kobieta musi odmawiać sobie wielu rzeczy. Nie muszę chyba przypominać, że wszelkie używki jak papierosy i alkohol (oraz narkotyki!) są zdecydowanie nie wskazane, gdyż mogą zaburzyć prawidłowy rozwój człowieka w łonie matki. Jednak wracając do innych zakazów to raczej latanie samolotem w ciąży do nich nie należy. Świat spotkał się z wieloma narodzinami na pokładach samolotów i o ile mama nie boi się latania to większych zastrzeżeń co do takich podróży nie ma.
Bardzo często podczas ciąży kobieta doświadcza wielu, skrajnych stanów emocjonalnych. Warto poczytać jakie są sposoby na jesienną chandrę i jak sobie radzić z huśtawkami nastrojów podczas najbardziej depresyjnych dni w roku, które zazwyczaj przypadają na koniec grudnia i początek stycznia. W styczniu mamy też najbardziej depresyjny dzień w roku.

http://www.psfs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here