Projekty domów piętrowych - doskonała inwestycja na przyszłość!

Projekty domów piętrowych skierowane są szczególnie do deweloperów i inwestorów, którzy mają w planach budowę dużych domów mieszkalnych. W zbiorze projektów znajdą się zarówno propozycje wielosegmentowych budynków, które doskonale nadają się pod aranżację miejskich osiedli, jak i projekty wolnostojących domów wielorodzinnych do budowy poza miastem. Które z nich szczególnie zwróciły naszą uwagę zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności? Poniżej naszym zdaniem najciekawsze propozycje nowoczesnych domów piętrowych.

Projekt domu L – 6496 – budynek wielorodzinny 

To propozycja dla deweloperów i inwestorów, którzy poszukują atrakcyjnego wizualnie projektu pod budynek wielorodzinny. Styl budynku doskonale wpasuje się w aranżację nowoczesnego miejskiego osiedla. Warto zwrócić uwagę na symetrię elewacji frontowej – każde z mieszkań posiada sporych rozmiarów balkon. Elewacja ogrodowa jest z kolei zaprojektowana w tonie minimalistycznym, by nie przytłaczać swoją architekturą. Bryła budynku pokryta jest czterospadowym dachem i powstała na planie kwadratu. Proste elewacje z dużymi balkonami są miłe dla oka, a jeśli elewacja zostanie wykończona materiałami ciekawymi pod względem kolorystycznym to całość zyska świeżego, nowoczesnego wyglądu. Budynek posiada trzy piętra i parter.  Parter i dwa piętra zawierają w sobie 4 mieszkania, co w sumie daje 12 mieszkań. Ostatnie trzecie piętro zostało zaaranżowane pod duży apartament. 

projekty domów piętrowych

Projekt domu NARAMA

Ciekawy pod względem architektonicznym budynek, spodoba się osobom, które planują budowę na terenie atrakcyjnym pod względem turystycznym. Atutem tego projektu jest obecność przestrzeni rekreacyjnej w postaci basenu, ogrodu zimowego i dwóch obszernych tarasów. Dodatkowo projekt zakłada aż 12 pokoi z łazienkami, co pozwala na zaaranżowanie go pod niewielki pensjonat. Dom charakteryzuje prosta bryła i możliwość zamontowania systemu solarnego, co zdecydowanie obniży koszty ogrzewania w zimie. Parter budynku został podzielony na część rekreacyjną i mieszkalną. Główne wejście prowadzi przez wiatrołap do holu. Zapewnia on sprawną komunikację pomiędzy pokojami, a dzięki obecności klatki schodowej – z pozostałymi piętrami budynku. 

Część mieszkalna składa się z trzech pokoi wyposażonych w prywatną łazienkę i dwóch pokoi z łazienką i aneksem kuchennym. Z lewej strony znajduje się basen, który obok posiada przebieralnię wyposażona w WC i kabiny prysznicowe. Przeszklone rozsuwane drzwi na bocznej ścianie gwarantują przepiękne widoki na wyciągnięcie ręki. Na parterze ulokowano również kotłownię oraz pomieszczenie na akumulatory.Pierwsze piętro to cztery pokoje z łazienkami i kompleks dwóch pokoi z łazienką i aneksem kuchennym. Niewielki korytarz na tym piętrze prowadzi do ogrodu zimowego, sąsiadującego z tarasem. Poddasze natomiast to pokój z prywatną łazienką oraz przestronny pokój relaksu, w którym można bez problemu zaaranżować kącik jacuzzi (wraz z przebieralnią) oraz salę bilardową czy salę z innymi atrakcjami. Pokój ten sąsiadowałby z przestronnym tarasem. 

Projekt domu IGETIO 

To doskonała propozycja domu dla większej rodziny. Prosta kwadratowa bryła z obszernym, lekko wysuniętym garażem sprawi, że budynek ten będzie nie tylko funkcjonalny, ale i energooszczędny. Parter budynku to niezwykle obszerny salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią. Na parterze znajduje się również jeden z pokoij (który może być zagospodarowany pod pokój dla gości) oraz łazienka. Fajnym elementem tego projektu jest również sporych rozmiarów taras gdzie spokojnie zmieści się zestaw wypoczynkowy, znajdzie się tam też miejsce do zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. Poddasze użytkowe jak w większości projektów zaaranżowane jest pod sypialnie. Według projektu zmieszczą się tam 4 pokoje, łazienka i dzielący je sporych rozmiarów hol. Wybór tego projektu daje możliwość wybrania różnych rodzajów elewacji, wszystko może być dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. 

KB Projekt i propozycje budynków piętrowych 

Biuro architektoniczne KB Projekt posiada w swojej ofercie budynki piętrowe nadające się głównie pod wielorodzinne budynki mieszkalne, które doskonale mogą wpasować się w nowoczesne osiedla miejskie. Jednak budynki piętrowe wielorodzinne i jednorodzinne również nie są im obce. Tego typu rozwiązanie projekty rozwiązanie dla rodziny, która chciałaby mieć więcej pomieszczeń, a rozmiary działki nie pozwalają na rozbudowę domu w poziomie. Nie ulega wątpliwości, że zarówno inwestorzy jak i osoby prywatne, które szukają funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie projektu, na pewno znajdą coś dla siebie. Więcej propozycji projektów nowoczesnych domów piętrowych znajdziecie pod linkiem → klik!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here