Przepis na idealny spacer z psem

Wiosną otaczająca nas przyroda budzi się do życia, warunki pogodowe ulegają zdecydowanej poprawie, a spędzanie czasu na łonie natury staje się źródłem prawdziwej radości zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Warto czerpać energię z potencjału tej pory roku. Świetnym pomysłem skierowanym do wszystkich właścicieli czworonożnych przyjaciół są jeszcze częstsze spacery z pupilami. Jeśli jesteś opiekunem psa, już teraz sprawdź ciekawe pomysły na urozmaicenie waszych wypadów w plener. Jest wiele zabaw, które od razu polubicie – najwyższy czas, aby poznać ich zasady.

Pomysł numer jeden – poszukiwanie przysmaków

W celu rozbudzenia zmysłów szczekającego czworonoga warto w różnych miejscach pochować jego ulubione przysmaki. Zadaniem pupila będzie wtedy węszenie i poszukiwanie tego, co najbardziej lubi. To zabawa, do której żadnego zwierzaka nie trzeba dwa razy przekonywać, ponieważ na końcu zawsze czeka nagroda.

Pomysł numer dwa – zabawa w chowanego

Jeśli wybieracie się na spacer całą rodziną, możecie pobawić się w chowanego. Im liczniejsza grupa, tym więcej radości. Jest to bardzo proste – jedna osoba odwraca uwagę psa, druga się chowa, a potem Wasz pupil poszukuje przyjaciela, który zniknął z jego pola widzenia.

Pomysł numer trzy – slalom między drzewami

Koordynacja ruchowa Twojego pupila bez dwóch zdań poprawi się, jeśli zabawicie się w tor przeszkód. Taką trasę pełną niespodzianek mogą stanowić chociażby drzewa, krzewy, kamienie, czy pagórki. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Pomysł numer cztery – wspólne uprawianie sportu

Niebanalną opcją, dedykowaną wszystkim fanom aktywności fizycznej, są wspólne treningi z pupilem. Pies może być stałym towarzyszem podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Świetnym przykładem jest chociażby jazda na rowerze, czy bieganie. To doskonały pomysł na wzmacnianie kondycji, odkrywanie nowych tras i czerpanie szczerej radości z przebywania razem. Trzeba jednak mieć na uwadze, aby dostosować intensywność wykonywanych ćwiczeń do możliwości psa.

Wskazane powyżej propozycje to tylko przykłady rozrywek, jakie możesz zagwarantować swojemu psu podczas wiosennego (i nie tylko) spaceru. Warto wiedzieć, że wiele szczęścia dostarczą mu także różnego typu akcesoria, zabawki i gadżety, takie jak: piłki i wyrzutnie do nich, szarpaki, gryzaki, wielokolorowe pluszaki, ringo oraz frisbee.

O czym pamiętać, wychodząc z psem na spacer?

Mając na uwadze świetną zabawę, nie można zapominać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Wyruszając na spacer z psem, trzeba więc zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, na przykład takie jak: obroża, czy smycz. Oczywiście niezbędne są także woreczki na psie odchody. Ponadto należy pamiętać o świeżej wodzie do picia oraz specjalnych przekąskach, które przydadzą się, gdy pupil zgłodnieje.

Najciekawsze zabawy z pupilem – podsumowanie

Najlepsza zabawa z psem to ta, która odbywa się na świeżym powietrzu. Zwierzę może się wtedy swobodnie wybiegać i dać upust swojej energii. Aby zwiększyć satysfakcję, warto od czasu do czasu zmieniać miejsce spacerów i zamiast doskonale znanego przydomowego ogrodu lub pobliskiej łąki, wybrać się do nieco bardziej oddalonej lokalizacji. Jeśli do parku w innej dzielnicy jest dość daleko – skorzystajcie z komunikacji miejskiej. Pamiętaj jednak, aby ze względów bezpieczeństwa, założyć wtedy pupilowi kaganiec dla owczarka niemieckiego, czy też gadżet tego typu przeznaczony dla psów innej rasy.

źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here