pielęgnacja
fot. pexels.com

Jajko kurze ma bardzo dużo składników odżywczych nie tylko dla organizmu, ale również dla skóry. Właśnie dlatego warto nie tylko je jeść, ale także nakładać na powierzchnię skóry. Poznaj różne sposoby na wykorzystanie jaja kurzego, jaki produktu pielęgnacyjnego dla Twojej skóry twarzy!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/historia-jaja-siega-5-tysiecy-lat-i-prowadzi-do-asyrii/

Najpierw przygotuj skórę twarzy

Przed wykonaniem poniżej zaproponowanych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również innych, pamiętaj aby zawsze dobrze przygotować skórę twarzy. Powinna być ona oczyszczona z makijażu i martwego naskórka, także pamiętaj o demakijażu i peelingu. Peeling powinien być wykonany około 1-2 dni przed maseczką, ponieważ tuż przed nią może wydawać się niezbyt dobrym rozwiązaniem. Skóra może być nazbyt podrażniona, a bariera hydrolipidowa uszkodzona, zdarta. Po peelingu warto skórę mocno nawilżyć i właściwie na tym zakończyć, a maseczkę wykonać minimum na drugi dzień.

Maseczki z jajem

  • Jednym z najprostszych sposobów na wykorzystanie dobroczynnych składników jajka kurzego jest skorzystanie z samego żółtka. Musi być ono bardzo schłodzone, dlatego wyjmij jajko z lodówki. Oddziel białko od żółtka. Żółtko roztrzep i ponownie schłodź w lodówce. Dopiero po około 10-15 minutach wyjmij je i od razu nałóż na skórę twarzy. Pozostaw na około 15-20 minut. Ekspresowy czas to 10 minut, a jeśli możesz potrzymać ją dłużej, to śmiało nawet 30 minut będzie w porządku. Uwzględnij to, że maseczka może mieć nieprzyjemny zapach, a przynajmniej taki, który nie każdemu będzie pasował. Spróbuj mimo wszystko to przetrzymać, bo naprawde warto.
  • Innym z pomysłów jest wykorzystanie całego jajka i zmieszanie go z awokado. Możesz jednak wykorzystać albo żółtko albo białko. Wykorzystaj do tego bardzo dojrzałe awokado i rozgnieć je widelcem. Dodaj roztrzepane jajko lub tylko żółto albo białko i całość jeszcze schłodź. Jeśli chodzi o proporcje to powinny być takie, by konsystencja była gęsta. Zazwyczaj jest to spore awokado na jedno mniejsze jajko. Dla podtrzymania efektu obu masek, na twarz możesz całość przykryć folią spożywczą.

Przeczytaj też: http://www.bazanciarnia.pl/dobre-balsamy-nawilzajace-co-powinny-a-czego-nie-powinny-zawierac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here