Analizując plany noworoczne większości Polaków można bardzo szybko zauważyć, że wielu z nich chce zmienić swój sposób nastawienia do pieniędzy. Niektórzy chcą znaleźć nową pracę, ale zdecydowania większość chce oszczędzać lepiej i na tych oszczędnościach zarabiać.

Zwiększenie oszczędności w 2018 roku to bardzo dobry pomysł, dzięki któremu będziemy mogli zrealizować nasze mniejsze marzenia lub przybliżyć się do zrealizowania tych zdecydowanie największych. Wyjazd na zagraniczne wakacje, zakup samochodu czy nawet mieszkania – to wszystko da się osiągnąć zmieniając jedynie podejście do pieniędzy.

Pierwszym krokiem powinno być zrezygnowanie z trzymania oszczędności w skarpecie lub na nisko oprocentowanych kontach oszczędnościowych. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest inwestycja w pożyczki. W tym celu należy zarejestrować się na specjalnej platformie udzielającej pożyczek społecznościowych. Można ją znaleźć w sieci, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: platforma p2p.

Plaformy udzielające pożyczek społecznościwych, czyli zrzeszające zarówno pożyczkodawców jak i pożyczkobiorców, są także narzędziem edukacyjnym. Dostarczają wielu przydatnych informacji dotyczących nie tylko sposobu działania samej platformy, ale również ogólnie pojmowanego świata finansów. Dzięki nim można ustalić sobie cele oszczędzania i inwestowania na 2018 rok, co ułatwia całe zadanie i sprawia, że czerpiemy z tego jeszcze większą przyjemność. Mając jasno wyznaczony plan oszczędzania i inwestowania oraz obliczone zakładane zyski jesteśmy zdecydowanie bardziej zmobilizowani do realizacji celów, a to najszybciej przybliży nas do momentu, w którym spełnimy własne marzenia.

Jakich informacji szukać w sieci, jeśli planujemy zmienić swoje podejście do pieniędzy?

Wszystkie osoby zainteresowane szeroko rozumianą tematyką oszczędzania zapraszamy również do przeczytania następującego artykułu: „Bezpieczne pomnażanie swoich oszczędności – czy to jest możliwe?”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here