Rejsy szkoleniowe to idealna propozycja dla tych wielbicieli aktywnego wypoczynku, którzy chcą się doskonalić w żeglarskim rzemiośle. Oferta kierowana jest zarówno do osób posiadających już patent oraz podstawowe umiejętności w prowadzeniu jachtu, jak i wszystkich pozostałych aspirujących do tytułu „wilka morskiego”. A poza okazją do zdobycia wielu nowych umiejętności takie rejsy stanowią wspaniałą szansę na przeżycie niezapomnianej przygody, której wspomnienie bez wątpienia pozostanie niezatarte przez długie lata.

Rejsy szkoleniowe – teoria i praktyka

Najważniejszym aspektem tego typu rejsów jest rzecz jasna nauka, która odbywa się pod okiem doświadczonego skippera i, co ważne, posiada zarówno aspekt teoretyczny, jak i praktyczny. Uczestnicy poznają przepisy dotyczące oznakowania jednostek morskich, przepisy dotyczące jachtów czarterowych oraz prawo i panującą na wodzie etykietę. Ponadto uczą się żeglować z wykorzystaniem locji i informacji na temat prognoz pogodowych, a także mają szansę stanąć za sterami i nabyć umiejętność manewrowania jachtem z uwzględnieniem podstawowych manewrów portowych. Ćwiczą obsługę urządzeń pokładowych, obsługę i refowanie żagli oraz poznają wiedzę dotyczącą prowadzenia jachtów jednokadłubowych i dwukadłubowych. Wreszcie przyszli żeglarze zapoznają się z zasadami posługiwania się radiostacją i przyrządami nawigacyjnymi, co łącznie składa się na wiedzę potrzebną, aby w przyszłości samodzielnie wypływać w rejsy w poszukiwaniu morskiej przygody.

Rejsy jachtem – nie tylko nauka

Rejsy szkoleniowe, tak samo jak i każde inne, mają być z założenia formą wypoczynku, więc nie może w nich zabraknąć czasu przeznaczonego wyłącznie na błogie lenistwo. Uczestnicy rejsu mają okazję wylegiwać się na pokładzie jachtu podziwiając mijane widoki, pływać i nurkować oraz zwiedzać portowe miasteczka. Podczas spacerów wąskimi uliczkami mogą poznać lokalne kultury i zwyczaje, zaprzyjaźnić się z ciekawymi ludźmi, podziwiać zabytki i egzotyczną przyrodę oraz degustować specjały miejscowej kuchni. W kwestii wyboru atrakcji, restauracji czy kawiarni mogą zawsze liczyć na pomoc szypra, który, znając od podszewki wszystkie porty, z przyjemnością wskaże najlepsze, niekoniecznie typowo turystyczne miejsca. Na tym jednak możliwości rejsów się nie wyczerpują. Żądni mocniejszych wrażeń urlopowicze mogą skorzystać z bogatej infrastruktury turystycznej przybrzeżnych miasteczek i spróbować swoich sił w sportach wodnych, takich jak rafting, surfing, windsurfing, kitesurfing, narty wodne czy paralotniarstwo.

Rejsy w Chorwacji

Rejsy organizowane są w różnych miejscach, zarówno na wodach lokalnych, jak i bardziej egzotycznych, takich jak osławione Karaiby. I tutaj pojawia się dylemat: który kierunek wybrać? Jak radzi pracownik serwisu Rejsomat.pl, najlepszą opcją dla początkujących żeglarzy będą spokojne wody Adriatyku. Do największych zalet rejsów w Chorwacji, poza korzystnym położeniem tego kraju, zaliczamy przede wszystkim stabilną pogodę. Jeżeli wybierzemy się tam w sezonie turystycznym, mamy praktycznie stuprocentową pewność, że na miejscu zastaniemy słońce i przyjemne temperatury. Ponadto wody Adriatyku są spokojne i dość przewidywalne, co stwarza optymalne warunki do nauki żeglarstwa. Wreszcie, Chorwacja posiada wspaniale rozwiniętą bazę turystyczną, dzięki czemu organizowane w tym kraju rejsy to gwarancja komfortowych warunków i całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, począwszy od baz nurkowych, poprzez zaplecze gastronomiczne aż do ciekawych imprez kulturalnych takich jak koncerty szantowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here