trening z bosu
fot. pexels.com

Nowoczesne przyrządy do ćwiczeń są niesamowite. Jednym z nich jest rewolucyjny BOSU, który stanowi przyrząd o prostej budowie, a jego wykorzystanie wprowadza mnóstwo nowości w klasycznym treningu. Do czego służy i jak go wykorzystać? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bosu-rewolucja-treningu/

BOSU co to?

To przyrząd, który pojawił się w Polsce niedawno i przyjechał do nas z USA. Jest znany od 2004 roku i zyskuje coraz więcej fanów. To przyrząd, którego budowa jest bardzo prosta. Ma kształt okrągły, a z jednej strony jest całkowicie płaski, z drugiej zaś wypukły.

Przyrząd ten wykorzystywany jest zarówno na siłowniach, jak i w domach, w celu ulepszenia treningów, a także nadania im nowej formy oraz wprowadzenia świeżości do stałych ćwiczeń. Aktywności z Bosu są bardzo ciekawe, a także stanowią nie lada wyzwanie!

Jeśli szukasz czegoś, co zrewolucjonizuje twoje treningi, to z pewnością powinnaś skorzystać z BOSU. Sprawdź, jak możesz z nim ćwiczyć!

Trening z BOSU

Z tym przyrządem twoje ćwiczenia nabiorą nowego kształtu, a także wprowadzą w ruch mięśnie, które do tej pory pozostawały w spoczynku. Jak z nim ćwiczyć?

Możesz zmienić charakter klasycznych przysiadów i wykorzystać BOSU do nich. Wówczas odwróć go na płaską stronę i pozostań na wypukłej stronie, a następnie spróbuj wykonać przysiad. To nie takie proste! Musisz zachować równowagę! Poćwiczyć z BOSU regularnie przysiady a z pewnością twoje umiejętności zachowania równowagi, bądź ich kompletny brak, ulegną poprawie!

Możesz również wykorzystać BOSU jako dodatek do klasycznych pompek. Wówczas odwróć go na płaską stronę i spróbuj trzymając się boków BOSU zrobić pompki. Świetne wyzwanie, które nie tylko pogłębi stopień trudności dla klasycznych pompek, ale również uruchomi twoje mięśnie do sporej pracy.

BOSU również doskonale sprawdza się w zwykłych ćwiczeniach na równowagę. Wówczas musisz stanąć na wypukłej stronie i machać nogą raz lewą w lewo raz prawą w prawo. Ćwicz tak regularnie i popraw swój poziom równowagi!

Przeczytaj też: http://dominikum.pl/co-to-jest-bosu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here