Kryzys, kryzys, kryzys – to słowo, które każdemu spędza sen z powiek. Ostatni kryzys gospodarczy do dziś jest widoczny w wielu krajach. Wciąż zmaga się z nim Grecja, Hiszpania, Irlandia i wiele innych państw. Kryzys gospodarczy uderzył z duża siłą w gospodarstwa domowe, które z dnia na dzień straciły płynność finansową.

Bezrobocie wzrosło w znacznym stopniu, a liczne redukcje i likwidacje małych przedsiębiorstw doprowadziły do kiepskiej sytuacji materialnej wielu rodzin. W tej ciężkiej sytuacji rodziny muszą trzymać się razem, solidarnie zmagać się z problemami dni codziennego. Jest to trudne zadanie, gdyż brak płynności finansowej, brak pieniędzy na podstawowe artykuły doprowadza często do problemów małżeńskich. Częściej dochodzi do aktów przemocy domowej, wiele osób ucieka z problemami w alkohol i inne używki.

Wszystkie te zjawiska są obserwowane w krajach dotkniętych przez kryzys ekonomiczny, mówią o tym wciąż nowe statystyki. Aby w czasach kryzysu, uniknąć jeszcze kryzysu rodzinnego trzeba się wciąż wspierać, pomagać nawzajem i solidaryzować z innymi osobami, które znalazły się w podobnej sytuacji. Może nie zdajemy sobie z tego sprawy ale ta międzyludzka solidarność jest bardzo pomocna. Daje nam siły do walki o lepsze jutro, o przyszłość, o dobro całej rodziny, najbliższych i przyjaciół. Ludzie od zawsze w ciężkich chwilach starali się być razem i się wspierać. Z kryzysem nasze społeczeństwo walczy już od długich lat.

Wyniszczające wojny, rozbiory i wszystko to, przez co musiała przejść Polska było trudne dla jej mieszkańców. Tak więc nie tylko kryzysy gospodarcze, ale wszystkie inne trudne dla państwa chwile powodują, że musimy solidarnie popatrzeć na drugiego człowieka. Chętniej solidaryzujemy się właśnie w chwilach trudnych, w chwilach smutku, niż w chwilach radości. Wszystkie kryzysy uczą pokory. Zawsze wynosimy z nich jakąś naukę na przyszłość, którą wcześniej czy później możemy wykorzystać. Niewątpliwie ostatni kryzys gospodarczy nauczył nas oszczędzać na czarną godzinę bo nigdy nie wiadomo kiedy sytuacja może się powtórzyć.

Zobacz więcej na http://www.oliwkowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here