Rynek nieruchomości w Gdańsku

Gdańsk to niepowtarzalne połączenie dużej metropolii z nadmorskim kurortem. Atrakcyjne plaże, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa, rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna, a do tego otwarta, przyjazna atmosfera i szereg nowoczesnych inwestycji. Rynek nieruchomości w Gdańsku stale i dynamicznie się rozwija. Jak wygląda życie w tym mieście?

Gdańska nikomu nie trzeba przedstawiać, bo jest to jeden z najpopularniejszych kierunków na letni wypoczynek. Nowoczesne miasto, które inwestuje w różnorodne dziedziny życia – infrastrukturę, rozrywkę i nieruchomości. Mieszkania w Gdańsku można znaleźć w praktycznie każdej dzielnicy. Aktualnie możemy wybierać spośród 2675 mieszkań w 60-ciu różnych inwestycjach. Wraz z rozwojem miasta wzrasta zainteresowanie życiem w Trójmieście i zakupem tutaj mieszkań zarówno prywatnych, jak i inwestycyjnych – apartamenty wakacyjne nad morzem. Dynamiczne zmiany na plus sprawiają, że z roku na rok rosną ceny nieruchomości. Czym Gdańsk przyciąga inwestorów?

Ile kosztują nowe mieszkania w Gdańsku?

Nowe mieszkania w Gdańsku cieszą się duża popularnością. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Gdańsk należy do czołówki razem z Warszawą, Wrocławiem i Krakowem. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, że od 2017 roku koszt nieruchomości sukcesywnie rośnie. W 2020 roku cena za mieszkanie w Gdańsku wynosi średnio 543825,78 zł. Uśredniony koszt za metr kwadratowy to ok. 9741,58 zł. Trudno się dziwić wysokim cenom nieruchomości w takiej lokalizacji. Bliskość plaży i morza, ale też atrakcyjność samego miasta i oferowanych w nim różnorodnych opcji rozrywki, spędzania wolnego czasu, edukacji oraz pracy sprawiają, że to jedno z najlepszych miejsc do życia. Dodatkowo Gdańsk to idealna lokalizacja na zainwestowanie w mieszkanie na wynajem krótkoterminowy.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

W Gdańsku dużą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe, o średniej powierzchni 55 m2. Najwięcej takich nieruchomości znajdziemy w ofertach deweloperów. Wynika to przede wszystkim z zapotrzebowania. Takiej wielkości lokale najłatwiej jest wynająć zarówno na wynajem długoterminowy, jak i na wakacyjną kwaterę. Jednocześnie metraż ok. 50 m2 to optymalne rozwiązanie dla singli, młodych małżeństw czy par z małym dzieckiem. Na późniejszym etapie życia nieruchomość można łatwo i szybko przekształcić w mieszkanie na wynajem.

Jak żyje się w Gdańsku?

Gdańsk cieszy się renomą miasta nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego. Dobrze zarządzający samorząd, który inwestuje w udogodnienia oraz podwyższanie standardu życia mieszkańców sprawia, że w mieście żyje się wygodnie i komfortowo. Na każdym kroku zobaczyć można nowe inwestycje, rozwój, usprawnienia. Do Gdańska przenosi się coraz więcej siedzib międzynarodowych firm, co zapewnia dobrą sytuację zawodową i finansową. Szeroki wybór festiwali muzycznych i kulturalnych pozwala na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Gdańsk jest przyjazny obcokrajowcom, więc jest to miejsce pełne różnorodnych języków, kultur i kuchni. To również doskonały punkt wypadowy do innych miast Trójmiasta – Sopotu i Gdyni, na Hel czy do Skandynawii.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here