Sadzonki drzew iglastych

Pozycją must have w niemal każdej kompozycji roślin ogrodowych są oczywiście sadzonki drzew iglastych. Stanowią łatwe w uprawie, wieloletnie, a co najważniejsze, także dekoracyjne tło dla praktycznie każdej aranżacji, od tych typowo klasycznych i sielskich, po te najbardziej nowoczesne i finezyjne. Wraz z serwisem OgrodowyMlyn.pl przygotowaliśmy dla was ciekawe odmiany drzew iglastych, które warto wziąć pod uwagę podczas wiosennych zakupów – zapraszamy!

Sadzonki drzew iglastych o smukłym pokroju: Cis pospolity Fastigiata Robusta

Cisy to sadzonki drzewek iglastych, które od lat stanowią ozdobę polskich ogrodów. Ich uroda opiera się na smukłym, strzelistym pokroju, który przywodzi na myśl krajobrazy z ich naturalnego miejsca występowania, np. południa Europy. Co ważne, sadzonki iglaste cisy Fastigiata Robusta dorastają w 10 lat do około 2 m i szerokości zaledwie 0,5 m. Są zatem idealne do ogrodów o zróżnicowanym potencjale przestrzennym i dają wiele opcji zastosowania, np. w donicach, jako żywopłoty itp. Drzewa iglaste, szczególnie sadzonki cisy, są też bardzo bezproblemowe w uprawie i pielęgnacji, a także są zimozielone – to solidna pozycja dla każdego projektu zieleni.

cis sadzonki

Fot. Sadzonki drzew iglastych od Ogrodowymlyn.pl

Sadzonki drzew iglastych o oryginalnej barwie: Cyprysik lawsona Stardust

To pozycja niezwykle urocza, głównie ze względu na swoje igły o żywym, jasnozielonym, a nawet limonkowym kolorze. Sadzonki drzewek iglastych tego typu gwarantują w przyszłości ładne, ale jednocześnie dość rozłożyste okazy – przy wysokości do 3 m, cyprysiki lawsona mogą osiągać szerokość nawet 2 m. Jest to zatem pozycja do dużych i przestrzennych ogrodów, jak również dla projektów w przestrzeni publicznej, np. parków, skwerów itp.

Podobnie jak cisy, sadzonki iglaste Stardust nie mają wielkich wymagań glebowych, rosną równo nawet przy niewielkiej wilgotności podłoża, są dość odporne na choroby i radzą sobie w stanowiskach o wysokim nasłonecznieniu. Jeśli chcemy zadbać o idealne warunki do uprawy, powinniśmy te sadzonko drzew iglastych umieszczać w glebie o odczynie lekko kwaśnym i pilnować, by stale była ona delikatnie wilgotna.

Sadzonki drzew iglastych w tradycyjnych odmianach: Świerk Biały Sander’s Blue

Niewielki świerk o niebieskawo srebrnych igłach to bardzo ciekawa pozycja do zaaranżowania skalniaka lub do tarasowej donicy. Drzewa iglaste (sadzonki dostępne na OgrodowyMlyn.pl – dowiedz się więcej…) w tej odmianie sięgają zaledwie 0,8 m i szerokość do 0,3 m, więc to karłowate drzewko, które uroczo wpisuje się w przydomowy krajobraz. Szczególnie przykuwa uwagę siwy kolor igieł, pięknie kontrastujący z zielenią i drewnianymi elementami ogrodowej architektury.

Sadzonki drzew iglastych: cena, gdzie kupić?

Średnio sadzonki drzew iglastych to cena od 10 do 20 zł za sztukę. To, ile kosztują sadzonki iglaków zależy od tego, w jakim pojemniku dostarcza je szkółka (np. C2, P9). Polecamy kupować sadzonki drzew i krzewów iglastych bezpośrednio w szkółkach, czyli u producenta. Wiele z nich posiada swoje sklepy online, gdzie można zamówić sadzonki z dostawą pod wskazany adres. Przykładem jest sklep z sadzonkami OgrodowyMlyn.pl – warto zaglądać po ciekawe promocje i sezonowe nowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here