Salon z wyjściem na ogród czyli niestandardowe rozwiązania do domu

Marzenie o budowie własnego domu realizuje coraz chętniej więcej Polaków. Zamiast całe życie gnieść się w malutkim mieszkaniu gdzieś w bloku, warto pomyśleć o budowie własnego domu na kawałku własnej ziemi. To właśnie wtedy uda się zrealizować marzenie o salonie połączonym z ogrodem, który oddzielają od wnętrza tylko okna przesuwne.

Salon z widokiem na ogród

Nowoczesne projekty domu bardzo często uwzględniają potrzeby dotyczące bliskiego kontaktu z naturą. Modnym rozwiązaniem jest chociażby tak zaaranżowany salon, że z łatwością można wyjść z niego wprost do ogrodu i cieszyć się bliskością natury. Montuje się wtedy duże okna przesuwne, które spełniają rolę drzwi. Taka przeszklona ściana z oknami przesuwnymi wygląda wyjątkowo – architektura takich domów zachwyca każdego. Salon widokiem na ogród to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających bliskości przyrody.

Przeszklone ściany w salonie

Chociaż duże okna przesuwne to spory wydatek, warto pamiętać, że inwestycja w budowę domu to inwestycja na lata. Lepiej od razu realizować swoje wizje i marzenia, niż później żałować lub planować ogromny remont i przebudowę. Ceny okien przesuwnych z roku na rok zmieniają się. Nawet okna pasywne tego typu można kupić już w dobrych i przystępnych kwotach. Realizacja marzenia o salonie z przeszkloną ścianą, może być zatem bliższa niż się wydaje. Tego typu domy inspirowane są między innymi skandynawskim domami, w których bardzo często zaciera się granica pomiędzy tym, co na zewnątrz a tym, co w środku. W takich domach żyje się niezwykle przyjemnie, bo do środka wkłada dużo słonecznego światła i jest jasno.

Gdzie zamówić okna przesuwne do domu

Gdy pracuje się nad koncepcją własnego domu, dobrze jest już na tym etapie rozeznać się w cenach dużych okien przesuwnych oraz drzwi przesuwnych, które będą prowadziły z wnętrza domu na taras. Łatwiej będzie wtedy podjąć decyzję o tym, czy okna zostaną zamówione z dostępnego katalogu, czy będą robione na wymiar. Duże okna przesuwne do salonu, które pełnią jednocześnie rolę drzwi, to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co zatem duża kwota, jednak efekt, jaki uzyskuje się właśnie dzięki takim oknom, jest naprawdę fenomenalny i jedyny w swoim rodzaju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here