Samochód zastępczy z OC sprawcy

Odpowiedzialność to bardzo potrzebna postawa. Mamy w życiu wiele sytuacji, w których możemy i wręcz powinniśmy być odpowiedzialni. Czasem jest to trudne, jednak warto się trochę wysilić, bo dzięki takiej postawie jesteśmy w stanie uniknąć naprawdę wielu niechcianych sytuacji.

Załóżmy, że dzień zaczęliśmy kiepsko. Zaspaliśmy, bo telefon się rozładował i nie wstaliśmy na czas. Wsiadając do samochodu, już jesteśmy spóźnieni, a dziś w pracy bardzo ważny dzień. Szef nie będzie zachwycony. Jesteśmy więc rozkojarzeni i myślami błądzimy już po firmowych korytarzach. Błysk, huk i wstrząs. Hamujemy i uświadamiamy sobie, że właśnie mieliśmy stłuczkę. Nic poważnego się nie stało, ale po wstępnym rekonesansie, ustaleniu przyczyn i telefonie na policję, okazuje się, że nasz samochód czeka dłuższa przerwa od aktywności. Jeśli mamy OC, to dobrze się składa, bo wówczas można starać się o samochód zastępczy.

Dzwonimy do firmy i wracamy do domu. Nie mamy głowy do dokumentów, więc siadamy do internetu i wpisujemy w przeglądarkę frazę samochód zastępczy bezgotówkowo. Wyskakuje nam kilka informacji. Czytamy je i analizujemy. Wtem przypomina się, że przecież już mamy umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym i istnieje możliwość otrzymania zastępczego pojazdu na czas naprawy.

Jest to ważna informacja, bo przecież do pracy trzeba jakoś dojeżdżać, a naprawa ma potrwać nawet od dwóch tygodni. Robimy sobie herbatę i wpisujemy w internet następną frazę, która brzmi mniej więcej tak: samochód zastępczy z OC sprawcy. Po ustaleniu szczegółów i kilku telefonicznych rozmowach udało nam się dojść do takich właśnie szczegółów i przemyśleń. Okazuje się, że firma, w której jesteśmy ubezpieczeni, również ma takie możliwości. Po kilku chwilach sięgamy do dokumentów i zapoznajemy się szczegółowo z zapisami w umowie i dzwonimy do konsultanta.

Wszystkie szczegóły udaje się załatwić, a my sprawę uważamy za zakończoną. Czekamy już tylko na ustalenie szczegółów wraz z agentem ubezpieczeniowym. Jesteśmy jednak ciekawi wszelkich procedur, więc jeszcze raz odpalamy komputer z internetem i tym razem na spokojnie szukamy potrzebnych informacji. Włączamy przeglądarkę i wpisujemy frazę Aviva samochód zastępczy z OC. Ilość informacji i odnośników jest jak zwykle zatrważające, jednak po krótkim rekonesansie udaje nam się wyłowić to, co dla nas najważniejsze.

Jesteśmy zatem uzbrojeni w potrzebną wiedzę i spokojnie możemy oczekiwać na przyjazd konsultanta. Pewnego rodzaju oczytanie działa dobrze na naszą pewność siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here