Seks kojarzy Ci się wyłącznie ze sposobem zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych? A może traktujesz go jako swój obowiązek wobec partnera? Czas zmienić swoje podejście do intymnego zbliżenia – miłosne igraszki skrywają w sobie dużo większy potencjał. Poznaj powody, dla których warto uprawiać seks systematycznie.

Seks kojarzy Ci się wyłącznie ze sposobem zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych? A może traktujesz go jako swój obowiązek wobec partnera? Czas zmienić swoje podejście do intymnego zbliżenia –  miłosne igraszki skrywają w sobie dużo większy potencjał. Poznaj powody, dla których warto uprawiać seks systematycznie.

Nie rezygnuj z miłosnych uniesień tylko dlatego, że walczysz z kompleksami czy po prostu odczuwasz zmęczenie. Jak pokazują badania naukowe – regularne uprawianie seksu wpływa korzystnie na zdrowie.

Seks wspiera odchudzanie

Seks sam w sobie nie odchudza, ponieważ główną rolę w tym aspekcie odgrywa przede wszystkim odpowiednio ułożona dieta oraz plan treningowy. Chociaż miłosnych igraszek nie można traktować jako remedium na nadwagę czy otyłość, ułatwiają utrzymanie figury w ryzach. Jako że intensywny seks pozwala stracić nawet do 400 kcal, nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu zrezygnujesz z treningu na siłowni na rzecz romantycznego wieczoru we dwoje.

Seks zwiększa wytrzymałość na ból

Rezygnujesz z seksu tylko dlatego, że boli Cię głowa lub zmagasz się z innymi dolegliwościami bólowymi? Daj się namówić na miłosne zbliżenie, a ból przestanie Cię niepokoić.

W trakcie seksu organizm zaczyna wydzielać endorfiny oraz oksytocynę – hormony, które pomagają zwiększyć wytrzymałość na ból. Zanim więc sięgniesz po tabletkę przeciwbólową, oddaj się cielesnej rozkoszy. To naprawdę działa!

Seks łagodzi skutki stresu

Badania naukowe wykazują, że miłosne igraszki potrafią rozładować napięcie oraz negatywne emocje. Naukowcy ze Szkocji zaprosili do badań grupę 24 kobiet oraz 22 mężczyzn. Okazało się, że osoby uprawiające seks systematycznie znacznie lepiej radziły sobie ze skutkami stresu – były mniej rozdrażnione i niepodatne na zdenerwowanie niż osoby mniej aktywnie seksualnie.

Jeżeli więc po ciężkim i bardzo stresującym dniu czujesz rozdrażnienie i złość, oddaj się miłosnym igraszkom.

Seks wspiera układ sercowo-naczyniowy

Uprawiając seks regularnie, kochasz się na zdrowie – i to dosłownie. Naukowcy z Anglii dowiedli, że miłosne igraszki wpływają korzystnie na serce, zmniejszając ryzyko ostrego zawału. Publikując wyniki w Journal Of Epidemiology, raz na zawsze rozprawili się z mitem o seksie wywołującym udar mózgu i zawał serca.

Statystyki pokazują, że dla ok. 40% dorosłych Polaków seks odgrywa ważną rolę w życiu. Dobrze jest więc zwiększyć częstotliwość kontaktów intymnych, aby osiągnąć wiele korzyści – także zdrowotnych. Żeby jednak miłosne zbliżenia nie stały się nudne i monotonne, warto sięgnąć po gadżety erotyczne. Oferowane w sklepach internetowych, takich jak np. sexownysklep.pl, pomagają osiągnąć jeszcze większą przyjemność i odkrywać zupełnie nowe doznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here