Seksowne i wytrzymałe pończochy samonośne

0
1824

Kobiety pragną czuć się zmysłowo nie tylko w sypialni z partnerem, ale również na co dzień. Nic tak nie podkreśla kobiecości jak eleganckie pończochy założone do sukienki czy spódnicy. Nawet będąc w pracy możemy wyglądać i czuć się wyzwolone i bardziej pewne siebie, a świadomy wizerunek do klucz do sukcesu. Szeroki wybór modeli sprawia, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Od prochu strzelniczego do nylonu

Historia pończoch zaczyna się w Stanach Zjednoczonych, kiedy podupadająca firma DuPont przekształciła profil działalności z branży zbrojeniowej (produkowała proch strzelniczy) na tekstylną. Jednak zanim DuPont stał się gigantem w branży pończoszniczej musiał przejść niełatwą drogę. Początkowo firma zainwestowała kapitał w przemysł samochodowy, aby pozyskać fundusze na skupowanie małych, nierentownych przedsiębiorstw posiadających linie produkcyjne m.in. do wytwarzania sztucznej skór i farb. Przełom nastąpił dopiero w momencie, kiedy firma DuPont zainwestowała 40 mln dolarów w dział chemiczny, który odpowiedzialny był za wynalezienie po latach prób włókna chemicznego poliamid 6.6 nazywanego nylonem. Według twórców, włókno to miało być niezniszczalne w odniesieniu do produkcji pończoch. W chwili kiedy DuPont wprowadził swój produkt, stał się on niezaprzeczalnym hitem wśród kobiet spragnionych tańszego odpowiednika słabszych, jedwabnych pończoch. Charakterystyczny szew biegnący z tyłu nogi, stał się do tego stopnia wyróżnikiem pończoch nylonowych Fully Fashioned produkowanych przez DuPont, że w okresie II wojny światowej kiedy brakowało nylonu na ich produkcję, kobiety same rysowały na pończochach jedwabnych charakterystyczny szew z tyłu nogi.

Lycra i pierwsze pończochy bezszwowe

Wyprodukowanie w latach 50’ pierwszych pończoch bezszwowych, które królowały na nogach kobiet dekadę później noszone do modnej w ówczesnym okresie spódnicy mini, stało się kolejnym kamieniem milowym w historii pończoch. Z kolei wytworzenie pierwszych pończoch elastycznych z dodatkiem lycry spowodowało, że nie trzeba było już produkować aż tylu rozmiarów.

Jak współczesne kobiety zapatrują się dzisiaj na pończochy?

W historii pończoch przyszedł również czas, kiedy rajstopy stały się bardziej popularne. Jednak świadome swojego wyglądu, nowoczesne kobiety wybierają także wygodne w noszeniu pończochy samonośne, wykonane z elastycznych, delikatnych w dotyku materiałów z dodatkiem włókien, takich jak lycra lub stretch – zapewniających komfort, elegancję i seksapil. Dostępne w ofercie wielu marek, pończochy z paskiem sprawdzą się nie tylko w sypialni, aby podkręcić zmysły partnera. Wybierając model z pasem do pończoch jeszcze bardziej podkreślamy kobiecy wygląd, zyskując więcej pewności siebie. Do wyboru są różne kolory jak klasyczny czarny, buduarowy czerwony, ślubny biały, czy też codzienny cielisty. Pończochy samonośne posiadają szeroki ozdobny pasek dobrze przylegający do skóry, dzięki znajdującym się po wewnętrznej stronie paskom z silikonu. Pończochy nie zsuwają się ani nie przesuwają, dając maksymalny komfort w noszeniu ich do sukienek i spódnic również w pracy, kiedy zależy nam na profesjonalnym wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here