Singiel w salonie meblowym

Osoby odwiedzające salon meblowy Gdańsk mogły w ostatnim czasie spotkać się z bardzo interesującą ofertą. Mowa tutaj o propozycjach aranżacyjnych przeznaczonych dla tak zwanych singli, czyli dla osób, które mieszkają same. Taki styl życia jest obecnie popularny, więc jeśli się nad tym zastanowić, fakt tak długiego oczekiwania na specjalne kolekcje mebli właśnie dla singli powinien wręcz dziwić. Warto przyjrzeć się temu bliżej, jakie zatem propozycje aranżacyjne salon meblowy Gdańsk posiada dla singli. Jest to dość znaczna grupa społeczeństwa, dlatego oferta mebli powinna być równie szeroka.

Bez kompromisów
Mieszkanie samemu to bardzo ciekawa opcja chociażby ze względu na to, że w kwestiach aranżacyjnych nie trzeba umawiać się na żadne kompromisy i możemy mieszkanie przygotować dokładnie tak, jak sobie to wyobrażamy, ograniczając się jedynie tym co jest obecnie dostępne w sklepach. Z drugiej strony, mieszkania singli zwykle są trochę mniejsze, bo nie trzeba im aż tak wielkiej przestrzeni, więc powstają typowe ograniczenia spowodowane brakiem przestrzeni do zmarnowania. Taka dyscyplina aranżacyjna pozwala być jednak dobrym motywatorem do podejmowania skutecznych i interesujących działań.

Moda na otwartą przestrzeń
Polska szkoła aranżacji wnętrz jest w ostatnich latach zafascynowana mieszaniem funkcji w przestrzeni, czyli mówiąc prościej, łączeniu w jednej kubaturze różnych pomieszczeń, na przykład salonu z kuchnią. Takie rozwiązanie znakomicie spisuje się w mniejszych metrażach, ponieważ pozwala nam na podwójne wykorzystanie wielu metrów kwadratowych, a do tego umożliwia traktowanie przestrzeni jednego pokoju jako tła dla pokoju drugiego.
Nie można jednak zupełnie zapomnieć o wydzielaniu stref. Jeśli tak zrobimy, zapanuje chaos. Dlatego salon meblowy Gdańsk ma dla nas proste rozwiązanie oparte o kolorystykę. Wystarczy stworzyć pokoje wydzielone poprzez farbę na ścianie lub kolorystykę mebli i gotowe.
Można też stosować pół-bariery, czyli na przykład blaty kuchenne, barki lub chociażby oparcie kanapy. Wszystko to wprowadzi ograniczenia w bezkresie.

Można eksperymentować
Każdy salon meblowy Gdańsk oferujący aranżacje dla singli stara się zazwyczaj trochę zaszaleć poprzez wprowadzanie rozwiązań nietuzinkowych. Jest to oczywiście w pewnym sensie wręcz konieczne, ponieważ przestrzeni jest niewiele, a funkcji do zrealizowania tyle samo co zwykle.
Żeby sobie dobrze poradzić, trzeba zacząć od szczegółowego zaplanowania przestrzeni. Dobrymi sojusznikami są meble kompaktowe i wszelkiego rodzaju meble modułowe, które poprzez swoją modalność dostosowują się do każdej przestrzeni. Jeśli wybrane przez nas rozwiązanie nie sprawdzi się lub po prostu będziemy chcieli spróbować czegoś nowego, możemy to bardzo łatwo osiągnąć poprzez przekonfigurowanie naszych mebli modułowych. Salon meblowy Gdańsk jest w stanie stworzyć z jednego kompletu dziesiątki aranżacji.
Jest w czym wybierać
Tego typu kolekcje są obecnie bardzo modne, więc jest to naprawdę świetny czas na zakupy. Wielu producentów spróbowało swoich sił w kolekcjach dla singli, co daje nam szerokie pole wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here