To miasto to atrakcyjny cel wycieczki dla tych, którzy chcą ujrzeć ciekawe zabytki, poznać lepiej historię tej części kraju, a przede wszystkim – odpocząć w wyjątkowej atmosferze. Lwówek Śląski to jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?
Lwówek Śląski to przede wszystkim ciekawa zabudowa, przypominająca o potędze tego miasta w XIX wieku. W gronie tych zabytków, których w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć, znajduje się tutejszy pałac. Obecnie służy on władzom miejskim, zatem jego zwiedzenie jest poważnie utrudnione. Warto jednak przyjrzeć się jego bryle, a sam obiekt robi ogromne wrażenie – nawet w chwili, gdy podziwia się tylko jego zewnętrzne ściany. Ciekawym obiektem na terenie miasta jest też ratusz, na którego fasadach można dostrzec ciekawe pamiątki z okresu walki o stworzenie PRL-u. Hasła propagandowe z 1946 roku są dziś traktowane jako ciekawostka, jednak historia o której przypominają nie należy już do najweselszych okresów w dziejach Polski. Dumą tego ratusza jest też wyjątkowo piękna Sala Ślubów, która zachwyciła już tak wiele Młodych Par.
Lwówek Śląski znany jest też z browaru. Tradycja warzenia piwa w tym mieście ma długą, sięgającą XIII wieku tradycję. Mieszczanie oraz miejscowy zakon joannitów chętnie korzystali z przywilejów nadanych w tej materii przez Henryka Brodatego, dzięki czemu powstał tu jeden z najlepszych browarów, jakimi mógł się pochwalić dawniej Dolny Śląsk.

http://www.patland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here