Skuteczne i naturalne leczenie żylaków

Jedno z trudniejszych w zwalczaniu schorzeń to zmagania z żylakami. Powstałe pod wpływem zbyt dużego nacisku krwi na ściany żył nieestetyczne wybrzuszenia nie mogą być cofnięte. Nie ma sposobności, aby po powstaniu szpecącej nogi bruzdy, doszło do powrotu do stanu pierwotnego. Nie oznacza to jednak, że mimo ciężkich zmagań z żylakami, nie da się ich pozbyć w zupełności. Jest wiele sprawdzonych metod wspierania profilaktyki antyżylakowej oraz łagodzenia już powstałych żylaków. Jakie to działania? O tym przekonasz się bezpośrednio z naszego poradnika. Zapraszamy do lektury poniższych części niniejszego tekstu, w którym doradzamy jak bez środków aptecznych, znacząco poprawić wygląd nóg.

Olej czosnkowy

Od dawna stosowaną formą leczenia żylaków jest smarowanie ich olejem czosnkowym. To wyjątkowo dobry, a przy tym naturalny sposób łagodzenia wybrzuszeń żył. Rezultaty takiej kuracji dostrzegalne są błyskawicznie. Wystarczy nierzadko nawet miesiąc ciągłego zastosowania wspomnianej wyżej mikstury, aby zauważyć wyjątkową poprawę. W praktyce metoda ta opiera się na wcieraniu miejsc na nogach, gdzie występują żylaki olejem z czosnku. Najlepiej stosować tego typu leczenie bezpośrednio przed położeniem się spać.Skuteczne i naturalne leczenie żylaków

Stworzenie oleju nie jest trudne. Możemy go wykonać samodzielnie. Wystarczy w tym celu 300 – 400 gramów czosnku, który wkładamy do słoika i zalewamy oliwą z oliwek dobrej jakości. Przenosimy mieszaninę w zaciemnione miejsce, tam gdzie panuje temperatura pokojowa i nie ma nadmiernego promieniowania słonecznego. Jeżeli olej zostanie oddzielony od zawiesiny, to znak że preparat jest gotowy do zastosowania. Nim go użyjemy na ciało, konieczne jest przefiltrowanie zawartości słoja, najlepiej po trzy, albo i cztery razy.

Ocet jabłkowy

Posiada on wiele mikroelementów i bardzo cennych składników takich jak witaminy. Jest kopalnią żelaza i potasu oraz jodu. Wszystkie one natomiast umożliwiają pozbywanie się żylaków. Wraz z olejem z czosnku, wyżej scharakteryzowanym, metoda z zastosowaniem octu jabłkowego jest zdecydowanie najbardziej skuteczna – dużo bardziej niż reklamowane kosmetyki czy suplementy farmakologiczne. Pierwsze pozytywne zmiany w wyglądzie nóg dostrzeżemy zaledwie po miesiącu kuracji. Ocet wcieramy w punkty na nogach, w których znajdują się żylaki. Możemy także spożywać ocet – zaleca się dla poprawienia terapii wypijanie dwa razy dziennie szklanki wody z dwiema łyżkami octu.

Pokrzywa

Niesamowicie korzystnie na leczenie żylaków działa również pokrzywa. Idealnie nadaje się ona do łagodzenia wyglądu nieładnych wybrzuszeń żył, ale nie jest to kuracja tak spektakularna jak wyżej opisane dwa inne sposoby zwalczania problemu żylakowego.  Tym przypadku na ujrzenie wyraźnej poprawy trzeba będzie nieco poczekać. Do stworzenia mikstury z pokrzywy również możemy się przyłożyć samodzielnie- mieszamy łyżkę stołową pokrzywy z 200 ml wody i doprowadzamy do podgrzewania mieszaniny. Gdy napój ostygnie, rozlewamy go na trzy naczynia. Wypijajmy napar trzy razy w ciągu doby.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here