Slime

Szukasz kreatywnego prezentu dla swojej pociechy, ale nie wiesz co wybrać? Świetnym pomysłem będzie zestaw do samodzielnego wykonania slime’a. Dzięki niemu Twoje dziecko poprawi swoje zdolności manualne, pobudzi wyobraźnie i stworzy unikalny przedmiot własnymi rękami. Co powinno znaleźć się w takim zestawie i jak go wykorzystać? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej!

Czym jest slime?

Większości zapewne nazwa ta obiła się o uszy, jednak czym właściwie jest slime? To plastyczna masa o konsystencji glutka, a zabawa nią jest satysfakcjonująca i wręcz uzależnia. Slime’a można ugniatać, przelewać między palcami, robić z niego bańki, a także zmieniać jego konsystencję przy pomocy różnych dodatków. Oczywiście nie trzeba koniecznie samodzielnie przygotowywać glutka, a zamiast tego można kupić gotowy produkt. Naszym zdaniem nie warto jednak rezygnować z robienia slime’a, ponieważ ominie was ogromna frajda!

Co jest potrzebne do wykonania slime’a?

W podstawowym przepisie na slim’a znajdziemy tylko klej PVA i aktywator. Połączenie tych dwóch składników zapewnia glutkowi jego unikalną konsystencję. Nie warto jednak ograniczać się tylko do nich. Aby slime był wyjątkowy, można wzbogacić o go o kolorowe dodatki, które nadadzą mu całkiem nowych właściwości. Do tego celu świetnie sprawdzą się barwniki, koraliki, gwiazdki, brokat czy sztuczny śnieg. Nie musisz jednak kupować wszystkich tych produktów osobno. W sklepach są dostępne gotowe zestawy, dzięki którym z łatwością stworzycie barwne glutki w różnych wersjach.  Jeśli chcecie, by slime dodatkowo pięknie pachniał, dodajcie do niego odrobinę aromatu np. o zapachu truskawek.

Wykonanie slime’a – krok po kroku

Skoro już wiecie, co jest niezbędne do stworzenia slime’a pora na dokładną instrukcję jego wykonania.

Potrzebny będzie:

-Klej PVA

-Aktywator

-Barwik

-Aromat

-Wspomniane dodatki np. kuleczki styropianu

-Miseczka

-Szpatułka do mieszania

-Pojemniczek do przechowywania slime’a.

Kolejność postępowania:

  1. Wlej do miseczki klej PVA.
  2. Następnie dodaj do kleju barwnik oraz aromat. Jeśli jako dodatek wybrałeś brokat, również wsyp go do miseczki na tym etapie.
  3. Wymieszaj wszystko do uzyskania jednolitej barwy.
  4. Stopniowo dolewaj aktywator i mieszaj całość do momentu, gdy masa nie zacznie odklejać się od ścianek miseczki. Sprawdź, czy glutek nie klei się do rąk. Jeśli tak, dodaj jeszcze odrobinę aktywatora.
  5. Dodaj resztę dodatków np. styropianowe kuleczki i ciesz się swoim własnoręcznie wykonanym slime’em!

O czym warto pamiętać, wybierając zestaw do robienia slime’a?

Slimy i składniki do ich wykonania warto kupować u sprawdzonych producentów, którzy dbają o to, by ich produkty posiadały atesty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie podrażnią one skóry ani dróg oddechowych dziecka podczas zabawy. Oprócz tego pamiętaj o tym, że slime jest przeznaczony dla nieco starszych dzieci. Maluchy, które mogłyby połknąć fragment masy, niestety nie mogą się nim bawić. W przypadku starszych dzieci slime jest w pełni bezpieczną i rozwijającą zabawką sensoryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here