Smaczniejsza kawa

Filtry do wody cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i w różnego rodzaju instytucjach oraz firmach – wszędzie tam, gdzie oczekujemy wody najwyższej jakości. Czysta woda, pozbawiona tzw. twardości, czyli osadów i specyficznego posmaku, pochodzącego z chlorowania, to nie tylko zdecydowanie lepszy smak przygotowywanych na jej bazie napojów i potraw, ale również mniejsza awaryjność sprzętu AGD.

Niewielki filtr – duża moc oczyszczania

Jakość wody często pozostawia wiele do życzenia… Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na to, co oferują nam zakłady uzdatniania wody. Z jednej strony – bardzo istotną i nie do przecenienia wartością jest to, że możemy korzystać z wody, która jest bezpieczna. Z drugiej – procesy uzdatniania wody powodują, że bywa ona nie do końca smaczna. 

Woda ma różny poziom twardości – decyduje o tym materiał osadowy, zazwyczaj są to związki mineralne na bazie wapnia i magnezu, w osadach znajdują się też często inne pierwiastki, takie jak np. żelazo i mangan. Wchodzą one w reakcje z różnymi substancjami i związkami, obecnymi np. w środkach myjących i czyszczących, głównie z detergentami. Nie jest to korzystne nie tylko dla naszego organizmu, ale również dla wszystkich urządzeń, które mają kontakt z taką wodą.

Osady na naczyniach, na dzbankach, czajnikach, armaturze, innych urządzeniach: takich jak nawilżacze powietrza, ekspresy do kawy, żelazka itp. to nie tylko problem estetyczny, ale również związany z efektywnością i sprawnością tych urządzeń czy instalacji. 

Kluczem do rozwiązania tego problemu jest skuteczne zmiękczanie i oczyszczanie wody, tak, aby zoptymalizować jej cechy fizykochemiczne.

Taką moc mają niewielkie urządzenia, które efektywnie redukują składniki zwiększające twardość wody. Są to nowoczesne wkłady filtrujące.

Jakość ma znaczenie

Popyt na filtry jest coraz większy. Jak jednak wybrać modele, które sprawdzą się w działaniu? Jeśli chodzi o filtry do dzbanków, szczególnie polecane są filtry Dafi. Marka doczekała się pozycji lidera rynku nie bez powodu. Oferuje wiele modeli filtrów, które można z łatwością dostosować do różnych urządzeń. 

Filtry wykonane są z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Innowacyjna technologia, której użyto przy ich tworzeniu (m.in. w wersji Classic i Unimax) pozwala zwiększyć ich skuteczność w procesie zmiękczania wody do poziomu rzadko osiąganego przez rozwiązania konkurencyjne. 

Średnio właściwości zmiękczające filtrów starczają na 150 litrów wody w okresie do trzydziestu dni.

W ofercie specjalistycznych sklepów internetowych, takich jak Aquamelior.pl, znajdziemy zarówno wersje standardowe filtrów do wody Dafi, jak i MG+. Filtry są dostosowane technicznie do urządzeń wiodących firm, takich jak Zelmer, Bosch czy Aquaphor. 

Filtry do wody nie są urządzeniami drogimi, dlatego warto je wypróbować. Z pewnością docenimy zmianę, jaką odczujemy, korzystając z wody pozbawionej osadów, czyli wody miękkiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here