Soczewki kolorowe w pigułce - wzory, rodzaje, zastosowanie

Pragniesz odmienić swój wygląd w jednym momencie, zaskoczyć znajomych i poczuć się jak nigdy wcześniej? Koniecznie wypróbuj soczewki kolorowe! Z nimi zmienisz barwę swoich oczu w kilka sekund. Wybierając spośród mnóstwa propozycji, staniesz się posiadaczem soczewek najwyższej jakości. Jeśli nie wiesz, jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu soczewek oraz jakie są dostępne modele, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dzięki tym kilku wskazówkom dowiesz się, jakie wzory i rodzaje soczewek istnieją na rynku oraz które z nich warto wybrać, aby nie tylko rewelacyjnie wyglądać, ale także dobrze się czuć.

Soczewki kontaktowe w kolorze? Nowoczesna propozycja optyków!

Alternatywą dla tradycyjnych soczewek kontaktowych są wspomniane, kolorowe szkła kontaktowe. Ich fenomen polega na bezproblemowym i natychmiastowym zmodyfikowaniu barwy tęczówek – w sprzedaży są modele, oferujące zaskakujące możliwości kolorystyczne. Są to miękkie soczewki kolorowe, łatwe w aplikacji oraz dostępne dla każdego, niezależnie od ewentualnej wady wzroku! Dla osób, które wymagają korekcji stworzone zostały zatem soczewki korekcyjne, uwzględniające konkretną wadę, natomiast dla tych użytkowników, którzy pragną skorzystać z możliwości zmiany koloru oczu, jednak ich wzrok jest bez zarzutów, dedykowane są tak zwane zerówki. Nie wpływają one na jakość widzenia, pełniąc wyłącznie funkcje estetyczne i kosmetyczne.

Nowoczesne soczewki kontaktowe projektowane są w taki sposób, aby zapewnić oczom optymalny poziom nawilżenia oraz ochrony. To zadanie spełniają także modele kolorowe – efekt zmiany barwy tęczówki jest jedynie dodatkiem, jednak wyjątkowo atrakcyjnym.

Jakie soczewki kolorowe można wybrać?

Niewątpliwie ciekawą propozycją są modele soczewek crazy wild eyes. Te soczewki kolorowe modyfikują barwę oczu na niespotykane odcienie! Żółty, intensywnie niebieski, czerwony, a nawet całkowicie czarny – te kolory dostępne są dla każdego. Co więcej, możliwe jest uzyskanie zachwycających wzorów na tęczówkach. Opcji jest tak wiele, że każdy ma szansę odnaleźć idealną propozycję dla siebie – dostępne są zarówno drapieżne stylizacje, jak oczy smoka czy anakondy, jak i bardziej łagodne i zabawne, utrzymane w barwach rasta lub tęczy.

Chcąc wybrać idealne kolorowe szkła kontaktowe, warto zastanowić się, czy mają to być soczewki na chwilę, czy na dłużej. Jeśli zbliża się wyjątkowa impreza, na której chcesz zaprezentować się oryginalnie, możesz wybrać modele jednodniowe – są one doskonałe na wyjątkowe wyjścia i nie wymagają zabiegów higienicznych, gdyż po jednym dniu użytkowania nie nadają się do dalszego stosowania. W tym wypadku są to najczęściej soczewki zerówki – bez opcji korekty wzroku. Jeśli jednak masz określoną wadę i potrzebujesz soczewek korekcyjnych, być może dobrą opcją okażą się soczewki kolorowe miesięczne lub roczne. Współcześnie produkowane modele doskonale sprawdzają się przy tak długim użytkowaniu, należy jednak pamiętać o ich dokładnym, regularnym oczyszczaniu i pielęgnacji.

Wybierz model dla siebie i korzystaj z nowoczesnych możliwości!

Soczewki kolorowe są zatem dostępne w rozmaitych modelach – decyzja o ich zakupie powinna uwzględniać indywidualne preferencje. Szkła powinny odpowiadać użytkownikowi nie tylko pod względem parametrów funkcjonalnych, ale również estetyki. Nie każdy będzie bowiem dobrze się czuł z oczami w kolorze intensywnej czerwieni czy w odważnych wzorach. Należy pamiętać, że oczy to element, który przykuwa uwagę, jest istotny podczas nawiązywania relacji i wiele mówi o człowieku – dlatego wybierając soczewki, warto uwzględnić własne potrzeby i upodobania, aby noszone szkła kontaktowe stały się wizytówką naszej osobowości.

Artykuł partnera.