spinki do mankietów

Kojarzą się z nienaganną elegancją i zakładane są zazwyczaj na ważne okazje. Spinki do mankietów to niezwykle modny dodatek, który w ostatnich latach przeżywa drugą młodość. Nadają nie tylko szyku całej stylizacji, ale pełnią również praktyczne funkcje.

Jak zakładać spinki do mankietów, aby podkreślić odpowiednio przygotowaną kreację? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie elementy stroju są ważne przy noszeniu eleganckich spinek do mankietów? Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak używać tych modnych dodatków.

Spinki do mankietów męskie – klasyka na pierwszym miejscu

Ten typ biżuterii męskiej największą popularnością cieszył się w XIX wieku. Wtedy to spinki do mankietów były nieodłącznym elementem każdej stylizacji. Także wśród pań istniała moda na damskie spinki do mankietów. Ich wygląd, liczne zdobienia czy materiał świadczyły często o statusie majątkowym i społecznym właściciela.

Obecnie spinki do mankietów eleganckie są przejawem dobrego gustu i znajomości klasycznych rozwiązań. Chociaż ich popularność nieco zmalała na rzecz prostszych w użyciu guzików, wciąż znajdują wielu zwolenników. Trudno dziś wyobrazić sobie pana młodego bez spinek do mankietów na ślub. Sprawdzają się one także podczas ważnych uroczystości, takich jak m.in. gale, bale karnawałowe, ważne spotkania firmowe. Jednak spinki do mankietów męskie mogą z powodzeniem być zakładane też na wydarzenia o mniejszej randze, jak na przykład kolacja we dwoje czy rodzinne święta.

Spinki do mankietów – jak zakładać i do czego?

Wybierając spinki do mankietów, warto najpierw zwrócić uwagę na dobór koszuli. Istnieje kilka rodzajów mankietów. Niektóre modele koszul przystosowano jedynie do guzików i nie należy zakładać do nich spinek.

Jak odpowiednio dobrać spinki męskie do mankietów? To zależy, z jakim rodzajem mankietu mamy do czynienia. I tak pojedynczy, czyli podstawowy typ mankietu, spotykany jest w koszulach wizytowych, wieczorowych i frakowych. Jest też najmniej problematyczny, jeśli chodzi o zapięcie spinek do mankietów męskich. Nie wymaga zawijania i można dobrać do niego dwustronne spinki lub spinki do mankietów klasyczne z odpowiednim mechanizmem.

Drugim rodzajem jest mankiet francuski, zwany także podwójnym. To najpopularniejszy typ mankietów, jakie wybiera się w zestawieniu ze spinkami. Jak wskazuje nazwa, jest złożony z dwóch usztywnionych części, które najpierw trzeba zawinąć, by później użyć spinki do mankietów. Biżuteria ma za zadanie spiąć złożone wpół fragmenty materiału, aby nie rozchodziły się na boki.

Ostatnim typem jest mankiet neapolitański. Obecnie rzadko spotykany, niemniej jednak warto o nim wspomnieć ze względu na elegancję, jaką się odznacza. To rodzaj efektownie wywiniętego mankietu, który charakteryzuje się większą ozdobnością. Idealnie będą do niego pasować spinki do mankietów męskie o prostej linii. Warto też wspomnieć, że mankiety neapolitańskie swoją popularność w dużej mierze zawdzięczają filmom o Jamesie Bondzie, gdzie główny bohater lubił nosić je do eleganckich smokingów.

Niezależnie od rodzaju mankietu przy zestawieniu ze spinkami należy też pamiętać o ich szerokości. Żeby spinka do mankietów zawsze dobrze się prezentowała, materiał musi wystawać spod rękawa garnituru, fraku czy smokingu. Najlepiej zachować maksymalnie 3 centymetry długości, wtedy ta wyjątkowa biżuteria będzie widoczna niezależnie od ruchów ręką.

Ciekawe spinki do mankietów – na co zwrócić uwagę?

Gdy koszula z odpowiednim rodzajem mankietu zostanie wybrana, warto pamiętać też o innych istotnych zasadach doboru eleganckich spinek do mankietów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na połączenia z innymi dodatkami. Jeśli do stylizacji dobrany jest zegarek, spinki do mankietów powinny zostać wybrane zgodnie z kolorem koperty.

Można kierować się także kolorem ubioru. Jeśli garnitur utrzymany jest w ciepłych barwach, sprawdzą się spinki do mankietów złote, jak i spinki do mankietów drewniane. Te ostatnie będą szczególnie przydatne, jeśli w stylizacji przewidziane są także inne dodatki z drewna.

Dla kreacji dobranych w chłodniejszych odcieniach świetnym rozwiązaniem będą spinki do mankietów srebrne. Można rozważyć też czarne spinki do mankietów, które z pewnością przyciągną wzrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here