Sprawdź, jak wybrać idealny barber shop i zadbać o swój image?

Skończyły się już czasy, kiedy mężczyzna nie miał innej alternatywy, jak chodzenie do męskiego fryzjera. Czy miał brodę, czy nie, nie miał wielu opcji, gdyż nawet o pospolitego golarza było trudno zadbać o dłuższy zarost. Co mógł, to robił samodzielnie, a reszta zależała od umiejętności fryzjera. Odkąd pojawiły się barber shopy, coraz więcej mężczyzn wychodziło spod ich rąk niesamowicie wystylizowanych, wszyscy ci, którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości, zobaczyli, że mogą wyglądać lepiej z dłuższym zarostem. Nikogo nie dziwiły już pytania, dlaczego warto chodzić do barbera? O barberze można powiedzieć, że jest taką zmodyfikowaną i unowocześnioną wersją męskiego fryzjera. Zajmuje się mężczyzną w sposób kompleksowy. Nie tylko strzyże włosy, ale też i brodę, zwłaszcza że wiele osób dzisiaj chce ją posiadać. Barber nada mężczyźnie nowego szyku. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

Usługi dobrego barber shopu

Do dobrego barber shopu warto chodzić, nawet jeżeli nie posiada się zarostu. Prawdą jest, że barberzy specjalizują się w stylizacjach męskich bród, ale osoby bez bródki mogą również zmienić swój image w profesjonalnym barber shopie.

Od fryzjera męskiego, barbera odróżnia między innymi:

  • typowo męskie stylizowanie włosów, bez wydziwiania, zbędnego koloryzowania, gdyż mężczyzna najlepiej wygląda w krótko ściętych włosach, więc barber shop nie jest miejscem dla osób, które lubią stylizacje podające ich męskość w wątpliwość,
  • farbowanie jedynie w celu stonowania siwych włosów, choć często dodają one męskości,
  • stylizacja brody. Tutaj właśnie barber pokazuje swoje możliwości. Osoby posiadające brodę na pewno będą zadowolone ze stylizacji, którą mogą uzyskać,
  • doskonałe scalenie brody z włosami na głowie, aby wespół z nimi tworzyły spójną całość. Dlatego właśnie człowiek wychodzący z barber shopu niejednokrotnie staje się osobą nie do poznania,
  • idealna dla każdego rodzaju brody i włosów pielęgnacja, gdyż nie każdy wie, ale włosy na głowie różnią się rodzajem od włosów na brodzie. Mają często różną grubość, twardość i różny stopień nawilżenia, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak pielęgnować włosy i brodę?

Do pielęgnacji włosów i brody, barber w Poznaniu ma wiele kosmetyków do swojej dyspozycji, jak:

  • szampony,
  • kremy i maści,
  • pomady.

Należy wiedzieć, że szampony do włosów różnią się od szamponów do brody. Tak samo należy ich używać w zależności od tego, czy włosy na głowie, czy na brodzie są normalne, suche, tłuste, czy też mieszane. Jak można zauważyć, bezcelowym okazuje się używanie jednego i tego samego szamponu do różnych rodzajów włosów na głowie i włosów na brodzie. Poza tym, dla uczynienia ich lśniącymi, dobrze odżywionymi i miękkimi, są różnego rodzaju kosmetyki o odpowiednim przeznaczeniu.

Warto jest więc przestrzegać używania odpowiednich kosmetyków, gdyż uzyskanie i utrzymanie określonego efektu zależy właśnie w dużej mierze od nich.

moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here