Sprężyny obniżające zawieszenie – tuning w samochodach osobowych

0
864

Sprężyny obniżające to jeden z dominujących sposobów tuningu pojazdów osobowych. Stosując sprężyny obniżające mamy możliwość obniżyć poziom zawieszenia pojazdu. Po takiej zmianie samochód nie tylko będzie lepiej wyglądał, ale zmienią się również na plus niektóre parametry jazdy. Jeśli rozważasz możliwość zastosowania sprężyn obniżających – warto pamiętać, że należy wybierać te dedykowane do konkretnego modelu pojazdu. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w temat sprężyn obniżających.

Sprężyny a zawieszenie – dlaczego stosujemy sprężyny w pojazdach osobowych?

Sprężyny w zawieszeniu pełni kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim – pośredniczą w przenoszeniu sił fizycznych pomiędzy poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi pojazdu. Ponadto, sprężyny pełnią funkcję amortyzującą.

Ma to szczególne znaczenie w czasie jazdy po nierównym terenie, gdy samochód pokonuje dużą liczbę wyboistych kolein. Wówczas, siły oddziałujące na zawieszenie ulegają naprzemiennym zmianom, a dzięki obecności sprężyn ich rozkład jest równomierny. Sprężyny wygłuszają wówczas nadmierne skoki pojazdu, a tym samym – wpływają na komfort jazdy. Każdy, kto miał okazję jechać rowerem o wąskiej dętce po kostce brukowej, zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na komfort jazdy samochodem mają właśnie sprężyny zawieszenia.

Sprężyny obniżające – najważniejsze parametry technicze

Sprężyny obniżające pełnią ważne funkcje w samochodach. Dlatego w ich wyborze należy dołożyć i starań, by wybrać sprężynę odpowiednią dla naszego pojazdu. Przede wszystkim należy dokupić sprężyny dedykowane do konkretnego modelu samochodu. Wówczas, mamy pewność, że urządzenie to będzie pasować optymalnie.

Dobrej jakości sprężyna powinna być wykonana z wysokiej jakości stopów metalowych. W końcowym etapie produkcji powinna być dodatkowo poddana obróbce cieplnej oraz obróbce wykańczającej. Wytrzymałość jest kluczowa, gdyż sprężyny będą przenosić naprawdę silne oddziaływania.

Przeglądając konkretne dostępne sprężyny, warto zwrócić uwagę nie tyle na ich długość, co na ilość zwojów oraz częstotliwość ich występowania. Pomocna będzie także znajomość średnicy drutu, z którego sprężyna została wykonana. W trakcie zakupu warto zasięgnąć pomocy specjalisty, który upewni się, że kupujemy sprężynę odpowiednią dla naszych potrzeb i naszego pojazdu.

Gdzie kupować sprężyny obniżające?

Na rynku obecnych jest wielu dostawców rozwiązań dedykowanych do pojazdów osobowych. Nie powinno to zresztą dziwić – nasz kraj przoduje w Europie pod kątem ilości skupowanych z Zachodu samochodów osobowych. Fakt ten sprawia, że występuje duże zapotrzebowanie na wprowadzanie zmian w konstrukcji posiadanych pojazdów. Chętnie więc korzystamy również ze sprężyn obniżających.

Wśród dostawców zaufanych i doświadczonych, znajduje się firma Eibach, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań i urządzeń dedykowanych dla samochodów osobowych różnych marek. W jego ofercie znajduje się między innymi zawieszenie Golf 4, w tym sprężyny obniżające Bilstein B8 Golf 4. Oferta Eibach tworzona jest przez pasjonatów motoryzacji i wykwalifikowanych, którzy dokładają starań, by oferowane produkty były najwyższej jakości oraz w pełni odpowiadały na potrzeby polskich konsumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here