Srebro inwestycyjne

Srebro zaraz po złocie to najczęściej kupowany metal szlachetny. Kruszec ten wykorzystywany jest do produkcji biżuterii, elektroniki, a nawet w przypadku motoryzacji. Chociaż wydaje się tani i ogólnodostępny, pozwala na bezpieczne powiększenie portfela. Sprawdź, jak inwestować w srebro lokacyjne z zyskiem.

Srebro inwestycyjne

Srebro inwestycyjne – czy warto?

Zakup srebra lokacyjnego to bezpieczna inwestycja. Dlaczego? Ponieważ jego wartość jest stabilna oraz niezależna od zmian w danym regionie lub rządzie.

Warto wiedzieć:

Gdy następuje recesja gospodarcza i spada PKB, srebro nie staje się mniej ani bardziej cenne. Nawet mimo upływu lat nie traci na wartości.

Chociaż głównie kojarzy się z produktami jubilerskimi, należy do jednego z częściej używanych surowców. Zapotrzebowanie na srebro inwestycyjne sukcesywnie rośnie, dlatego stałe powiększanie portfela nie wpływa negatywnie na finanse. Wręcz przeciwnie – podbija zysk. Dobrze przemyślana inwestycja w metale szlachetne to ostrożniejsze rozwiązanie niż zakup nieruchomości czy angażowanie się w giełdę papierów wartościowych. Zakup nie wymaga dużych nakładów, więc to sposób na wzbogacenie się dla zarówno doświadczonych, jak i początkujących inwestorów.

Srebro lokacyjne – monety czy sztabki?

W mennicach dostępne są sztabki oraz srebrne monety inwestycyjne. Oba rozwiązania to bezpieczny i opłacalny sposób na lokowanie kapitału. Są ogólnodostępne, więc wybór jest nieograniczony. Większą popularnością cieszą się  jednak srebrne monety inwestycyjne.

  • Srebrne monety inwestycyjne

Amerykański Orzeł, Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur i Silver Philharmoniker to najchętniej kupowane srebrne monety inwestycyjne. Ich waga nie przekracza raczej 31,1 gramów (1 uncji).

  1. Cena jest wyższa niż za sztabkę, ponieważ sama produkcja więcej kosztuje.

Monety można kupować pojedynczo lub hurtowo. Oprócz funkcji inwestycyjnej mogą również

  • Srebro inwestycje w formie sztabki

Srebro inwestycyjne wyglądające jak sztabka waży 1000, 500 lub 100 gramów. Dostępne są również wersje jednouncjowe (31,1 gram) – bardziej atrakcyjne dla inwestorów z niedużym kapitałem – albo 5000 kg lub 1000 uncjowe. Z reguły są podłużne, lecz niektóre mennice oferują srebro lokacyjne przypominające kształtem monety. Sztabki warto kupować wyłącznie od zaufanych producentów takich jak Umicore, Valcambi czy Heraeus. Ich cena jest niższa niż w przypadku srebrnych monet inwestycyjnych, ze względu na tańszą produkcję.

Gdzie kupić srebro inwestycyjne?

Inwestycja w srebro lokacyjne jest bezpieczna wyłącznie, gdy dokona się transakcji w mennicy – stacjonarnej albo przez internet za pośrednictwem oficjalnej strony www. Wybór między sztabkami a srebrnymi monetami inwestycyjnymi zależy od planów inwestora, powodów zakupu oraz indywidualnych preferencji. Najlżejsze srebro lokacyjne można zdobyć za ok. 150 zł doliczając podatek i marżę.

Ciekawostka:

Cena srebra inwestycyjnego w Polsce jest obliczana na podstawie aktualnego kursu srebra (LBMA Silver Price) i stosunku dolara do złotówki. Następnie dodawana jest marża producenta, dealera i podatek VAT.

Bardziej dochodowe jednak srebrne monety inwestycyjne – łatwiej je sprzedać i zweryfikować ich autentyczność. Warto pamiętać, że srebro inwestycyjne jest objęte 23% podatkiem VAT. Dlatego portfel należy zwiększać stopniowo, mając na uwadze wartość srebra lokacyjnego na przestrzeni lat. Pomagają w tym ekspertyzy oraz prognozy specjalistów. Oryginalne srebro lokacyjne można kupić w Mennicy Polskiej.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here