Ceny OC w Gdańsku należą do najwyższych w Polsce. W stolicy województwa pomorskiego kierowcy płacą za obowiązkowe ubezpieczenie średnio aż 1408 zł. Dla porównania, w Rzeszowie przeciętna składka wynosi zaledwie ok. 800 zł. Dla gdańszczan każdy sposób na obniżenie ceny OC jest więc na wagę złota. Poniżej przedstawiamy kilka pewnych metod na zmniejszenie składki ubezpieczeniowej.

Znajdź najtańszą polisę

OC to jedyne ubezpieczenie o sztywnym zakresie, który zawsze jest identyczny, bo reguluje go odgórnie ustawa. W praktyce oznacza to, że choć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest oferowane w różnych cenach przez liczne towarzystwa, to każde z nich sprzedaje ten sam produkt o jednakowych warunkach. W efekcie najtańsze OC zapewnia jednakową ochronę jak najdroższa polisa na rynku. Autocasco, NNW czy assistance działają zupełnie inaczej.

Dlatego podczas wyboru OC zawsze kieruj się ceną i postaraj się odszukać jak najtańszą ofertę. Nigdy nie płać więcej, niż musisz – nawet jeśli bardzo przywiązałeś się do danego towarzystwa, zrezygnuj z jego usług, gdy natrafisz na korzystniejszą finansowo polisę. Z łatwością wyszukasz ją przez Internet za pomocą specjalnych porównywarek ubezpieczeniowych lub u agenta ubezpieczeniowego.

Nie powoduj stłuczek, kolizji, wypadków

Na tanie OC mogą liczyć wyłącznie bezpieczni kierowcy, którzy w ostatnich latach nie wyrządzali szkód w ruchu drogowym. Nawet jedna, drobna szkoda, jak np. przetarcie boku drugiego auta na parkingu, skutkuje bowiem droższą polisą przez kilka kolejnych lat. Zdecydowanie warto się pilnować na drodze.

Dobierz dodatkowe ubezpieczenia

OC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami jest tańsze niż osobno. Dobierając dodatkowo autocasco, NNW czy assistance, możesz spodziewać się tańszej polisy. Oczywiście łącznie zapłacisz więcej, ale dostajesz ubezpieczenia, które zapewniają Ci większą ochronę.

Zrezygnuj z rat

Czy wiesz, że za udzielenie rat towarzystwa ubezpieczeniowe każą sobie słono płacić? Regulując składkę w dwóch lub czterech ratach, kosztuje Cię ona więcej, niż gdybyś opłacił ją za jednym razem. Chcąc oszczędzić, nie korzystaj z rat, bo są po prostu niekorzystne finansowo.

Kup auto z niewielkim silnikiem

Posiadasz samochód z dużym silnikiem, którego pojemność przekracza 2000 cm3? Jeśli zamienisz je na samochód z jednostką napędową o mniejszej pojemności, możesz spodziewać się obniżenia składki ubezpieczeniowej. Najpóźniej w dniu rejestracji wykup polisę – w przeciwnym razie spotka Cie wysoka kara. Dowiedz się więcej, co grozi za brak OC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here