Turcja to kraj, który przyciąga i fascynuje mieszkańców zachodniej Europy swą oryginalnością i orientalnym charakterem. Co ważne dla turystów z Europy, w znacznej części Turcji można poruszać się bez większych problemów. Choć jest Turcja krajem zamieszkiwanym przez wyznawców islamu, turyści z całego świata mogą się tu czuć dość swobodnie. Z tego powodu Turcja odwiedzana jest chętnie, zaś najczęstszym celem licznych wycieczek jest Stambuł.

Co warto zobaczyć w tym mieście przede wszystkim?
Na dokładne zwiedzenie tego miasta, zaliczanego do najstarszych i najpiękniejszych miast świata, należy zaplanować sobie odpowiednią ilość czasu. Stambuł to miasto, w którym wspaniałe zabytki spotkać można niemal na każdym kroku.

Sam Stambuł to Turcja w pigułce. Miasto to leży na pograniczu Europy i Azji, zaś granicę między europejską a azjatycką częścią miasta wyznacza Bosfor. Ta znana cieśnina łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Już ze względu na owo położenie geograficzne warto odwiedzić Stambuł.

Ma też Stambuł ogromne znaczenie historyczne. W przeszłości, jeszcze jako Bizancjum, było stolicą aż trzech światowych potęg: cesarstwa rzymskiego, później bizantyjskiego, aż wreszcie – potężnego Imperium Osmańskiego. Ślady tej wspaniałej historii dojrzeć można w licznych punktach miasta.

Koniecznie trzeba tu zobaczyć Bazylikę Mądrości Bożej oraz Błękitny Meczet. Warto wybrać się też nad Bosfor, by ujrzeć mosty nad cieśniną. Na uwagę zasługuje też Akwedukt Walensa oraz dość ruchliwa ulica zwana Droga do Dywanu.

http://www.hotelsystem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here