Stomatolog dziecięcy Gdynia

Pierwsze kontakty dziecka ze specjalistą od uzębienia powinny przebiegać w przyjemnej atmosferze, aby maluch nie miał przykrych wspomnień. O profilaktykę uzębienia należy dbać od najmłodszych lat. Nieleczone przypadłości mogą spowodować wiele problemów nie tylko w wieku dziecięcym, ale i później – w wieku dorosłym. Czym kierować się wybierając odpowiedniego dentystę w mieście np. Gdynia? Gdzie szukać wiarygodnych opinii?

Mleczne zęby a leczenie

O mleczne zęby również należy dbać mimo, iż w pewnym wieku następuje wymiana zębów na stałe. Powszechnie powielany mit o braku konieczności sprawdzania zębów mlecznych jest krzywdzący, jednak próchnica rozwija się w ostatnich latach szczególnie mocno. Jest to spowodowane między innymi jakością spożywanego jedzenia i napojów – coraz bardziej bogatych w słodziki i cukier. Ponadto dzieci nie mają jeszcze takiej wprawy w prawidłowej higienie jamy ustnej jak dorośli. Zęby mleczne nie są aż tak zmineralizowane jak zęby stałe przez co są bardziej narażone na choroby, a co za tym idzie – ból. Odpowiednio wybrany stomatolog dziecięcy Gdynia zwróci również uwagę na rozwijające się wady zgryzu, co pozwoli na szybsze ocenienie sytuacji oraz ewentualne skierowanie do specjalisty. 

Cechy dobrego stomatologa dziecięcego

Najmłodsi pacjenci są najbardziej wymagający – dzieci często boją się bólu i wizyt u dentysty. Najważniejszą cechą jaką powinien posiadać specjalista są ogromne pokłady cierpliwości oraz empatii. Tutaj przydadzą się wiedza psychologiczna oraz doświadczenie. Wbrew pozorom, gdy dzieciom wytłumaczy się powodu wizyty oraz spokojnie przedstawi przeprowadzane leczenie to wizyta przebiega zdecydowanie lepiej i maluch chętnie wróci do specjalisty. Dodatkowo wszelkie akcje typu naklejka “dzielny pacjent” czy nagroda w postaci innego drobnego upominku zachęcą dziecko i zadziałają motywująco do odbycia kolejnej wizyty. 

Stomatologia dziecięca

Dentyści zwracają uwagę na to, że rodzice wybierają się do nich ze swoimi pociechami zbyt późno, czego skutkiem są bolesne etapy leczenia oraz przestraszone dzieci. Początkowe wizyty służą przede wszystkim oswajaniu dziecka z gabinetem, narzędziami czy samym faktem, że ktoś ogląda jamę ustną. Dzieci mogą bać się samego otoczenia – ubrań, fartuchów, fotela. Pierwsze wizyty mogą odbywać się już po ukończeniu roku przez dziecko, wtedy następuje kontrola prawidłowego wzrostu zębów mlecznych u dzieci. więcej informacji na ten temat uzyskasz na stronie dentystagdynia.pl . Szukając specjalisty w Trójmieście warto skorzystać z wyszukiwarki wpisując hasło stomatolog dziecięcy Gdynia. To pozwoli na zapoznanie się z rankingiem i opiniami innych pacjentów danego lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here