studia przyszlosci

Dziś, po roku, który zmienił wszystko na rynku pracy oraz w nauczaniu, studia zdalne nikogo nie dziwią. Jednak Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna wprowadziła takie rozwiązanie na długo przed pandemią koronawirusa, co może świadczyć przede wszystkim o tym, że kadra została specjalnie wyszkolona pod kątem zdobywania wiedzy w taki, a nie inny sposób. Co jeszcze warto wiedzieć o studiowaniu zdalnym? Jakie zalety kryje w sobie taki model nauczania? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł i dowiedz się!

Studia online – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że taka forma nauczania pozwala na zaoszczędzenie zarówno mnóstwo czasu, jak i pieniędzy. Studia online bez zjazdów to możliwość odbywania zajęć w postaci zdalnej bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, podczas wykładów można korzystać do woli ze swojego ulubionego kubka z kawą lub zawołać kota na kolana. Co jednak najważniejsze, to to, że nie ma potrzeby długich podróży z końca miasta na uczelnię po to, by posłuchać kilku wykładów. Wystarczy nam laptop z połączeniem internetowym, dzięki któremu możemy brać czynny udział we wszystkich zaplanowanych zajęciach. To także możliwość połączenia nauki z pracą – dzięki takiemu schematowi działania możemy śmiało zaplanować swój grafik według potrzeb, co pozwala na zdobywanie doświadczenia jeszcze podczas lat edukacji. Co więcej, wcale nie musimy mieszkać w mieście, w którym odbywają się nasze studia – dzięki czemu odchodzi nie tylko koszt biletu komunikacji miejskiej, ale także ewentualnego mieszkania, ponieważ możemy równie dobrze żyć w innej miejscowości. Studia online są świetną okazją dla osób głodnych wrażeń, ponieważ pozwalają na ciągłe podróżowanie – nie będzie najmniejszego problemu z uczestnictwem w zajęciach, jeśli akurat będziemy przebywać na Hawajach. Wystarczy, że na czas ich trwania udamy się do komputera, by chłonąć wiedzę.

Studia przez Internet – jaki kierunek wybrać?

Przede wszystkim taki, który najbardziej nam odpowiada pod kątem zarówno preferencji, jak i tego, co chcemy robić w przyszłości. Często wybieraną ścieżką przez przyszłych studentów jest filologia angielska, której dokładny opis znajdziemy pod linkiem: https://ult.edu.pl/studia/filologia-angielska/. To możliwość zarówno zdobywania wiedzy teoretycznej, ale też przede wszystkim nauka języka, która daje mnóstwo perspektyw zawodowych. Płynność w języku angielskim jest w dzisiejszych czasach przepustką do sukcesu, dlatego wielu studentów decyduje się na taki kierunek nauczania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here