kominek

Od dawna myślałeś o pięknym urządzeniu swojego domu i właśnie nadszedł moment, w którym możesz zrealizować swoje marzenie. Warto na chwilę usiąść i pomyśleć: Jak chce w nim funkcjonować? Jakie są moje przyzwyczajenia.? Które pomieszczenie w moim domu będzie skupiało wszystkich członków rodziny pełniąc równocześnie funkcję miejsca, w którym najchętniej odpoczywamy i urządzamy pogaduchy z przyjaciółmi.To oczywiście salon.

Czas, przeznaczony na przeglądanie katalogów i stron internetowych poświęconych urządzaniu wnętrz, z pewnością nie będzie czasem straconym. Znajdziemy tam inspiracje, które w naszej wyobraźni ułożą się w jedną całość. Bez względu na to, czy lubimy nowoczesny, funkcjonalny styl, czy odpowiadają nam klimaty bardziej retro, kominek w salonie jest pomysłem na medal. Nic tak nie poprawi nam nastroju podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów jak buzujący w kominku ogień. Ważnym zabezpieczeniem są drzwiczki kominkowe. Postaraj się, by były idealnie dopasowane i bezpieczne, wykonane z materiału, który jest odporny na działanie wysokich temperatur. Pomyśl o ich łatwym montażu i demontażu, który umożliwi łatwe przeobrażenie zamkniętego paleniska w palenisko otwarte. Zwróć uwagę na różne rozwiązania związane ze stroną estetyczną. Na przykład ciekawym pomysłem są drzwiczki do kominka z szybą samoczyszczącą , która nie wymaga od nas zbyt wielkiego nakładu pracy, by kominek wyglądał schludnie. Jeśli w domu są dzieci z pewnością powinniśmy się zdecydować na drzwi zamykane automatycznie, w których sprawnie funkcjonuje dodatkowy system bezpieczeństwa.

Na stronie ignif.com można znaleźć ciekawe rozwiązania dotyczące wykończeń i elementów pełniących również funkcję dekoracyjną: klamki oraz gałki wykonane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, paski maskujące, które pozwolą ukryć wszystkie nierówności i uszczelnienia, listwy zdobiące odpowiednio dobrane do wystroju wnętrza. Twój kominek powinien idealnie spełniać swoją funkcję i nadać salonowi niepowtarzalny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here