Stylowy pokój dla studenta. Jak go urządzić z klasą?

Studenci z nieco bardziej zasobnym portfelem szukają pokoju do wynajęcia w wyższym niż zwykły standardzie. Zwracają oczywiście uwagę na lokalizację, ale też: nowoczesne meble czy otwartą przestrzeń. Jeśli planujesz urządzić pokój dla bardziej wymagającego studenta, pomożemy Ci poznać panujące obecnie trendy.

Po pierwsze: strefa do nauki

Osoba studiująca potrzebuje ciszy i spokoju – miejsca, gdzie będzie mogła spokojnie przygotowywać się do kolokwiów i egzaminów. Dobrze zorganizowana przestrzeń w pokoju dla studenta powinna mieć wydzielone strefy do odpoczynku i nauki.

Jeśli chodzi o strefę do nauki, to jego centrum będzie wyznaczać duże biurko z szufladami i prosty regał. Biurko ustaw w dobrze oświetlonym miejscu, najlepiej w pobliżu okna. Na szerokim blacie musi znaleźć się miejsce dla lampki biurkowej, laptopa i materiałów biurowych. Do utrzymania porządku sprawdzą się przezroczyste organizery z szufladami czy wracająca ostatnio do łask (trendy z lat 90.) tablica korkowa.

W części przeznaczonej do nauki powinny znaleźć się także dodatkowe szafki, w których zmieszczą się wszystkie książki, notesy i skserowane materiały. Pomoce naukowe mają niestandardowe wymiary – trudno jest więc ustawić je na niewielkich półkach.

Jeśli dysponujesz bardzo małym metrażem do aranżacji przestrzeni, zamów meble na wymiar, które będą pasować co do centymetra. Niewielki metraż wcale nie musi być przeszkodą w aranżacji stylowego mieszkania dla studenta.

Po drugie: strefa do spania

Wygodne łóżko to podstawa dobrze urządzonego pokoju dla studenta. Trzeba mieć na uwadze, że studenci (szczególnie w trakcie sesji) śpią mniej, niż powinni, tym bardziej więc trzeba zadbać o to, żeby skrócony sen pozwalał na przynajmniej częściową regenerację. Łóżko w żadnym wypadku nie może być za krótkie – spanie z przykurczonymi nogami wpływa negatywnie na ułożenie kręgosłupa.

W przypadku wyposażenia dla studentów często wybieraną opcją jest łóżko z podwyższonym stelażem i dodatkowymi wysuwanymi szufladami u podstawy, gdzie łatwo można schować pościel.

Drugą, bardzo często wybieraną opcją, jest praktyczna, rozkładana kanapa lub narożnik. Złożona w dzień zapewni więcej wolnej przestrzeni. Wysuwany schowek pod kanapą może także posłużyć do przechowywania rzeczy w kartonowych lub plastikowych pudełkach.

Z szerokiej oferty dostępnych na rynku materaców, warto wybrać te lateksowe, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Zainwestuj także w szafki nocne – studenci często czytają i uczą się przed snem, więc przyda im się miejsce na odłożenie materiałów.

Sukces tkwi w szczególe

Ściany w mieszkaniu dla studenta powinny być możliwie neutralne, żeby trafić w gust jak najszerszej grupy potencjalnych lokatorów. Uniwersalne odcienie będą też gwarancją elegancji i stylowego klimatu. Możesz spokojnie wybrać np. biel, beż lub szarość. Mocniejsze kolory zarezerwuj dla dodatkowego wyposażenia, takiego jak koce, poduszki, czy dywany.

Jeśli dysponujesz niewielkim pokojem, Twoim najwyższym priorytetem jest optyczne powiększenie go. Zrobisz to np. za pomocą oświetlenia – designerskie lampy w stylu loftowym bardzo dobrze połączą się z minimalistycznym i surowym stylem. Z kolei ciepłe barwy światła będą idealnie współgrać z przytulnie urządzonym pokojem. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakim stylu zdecydujesz się urządzić mieszkanie.

W sypialni dobrze zachować symetrię, która wprowadzi harmonię do pomieszczenia. Możesz ją osiągnąć np. za pomocą identycznych lamp wiszących po obu stronach łóżka. Będą one stylowym uzupełnieniem głównego oświetlenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here