Święta w domu - stawiamy na piękne dodatki i dekoracje

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas i ukochane święta zarówno dorosłych, jak i dzieci. Już z początkiem grudnia zaczynamy kolekcjonować świąteczne dekoracje dla domu, wyciągamy z pawlacza wszystkie ozdoby, przyozdabiamy ganek pięknymi girlandami.

Święta są krótkie, a więc warto umilić czas oczekiwania na te wyjątkowe dni w odpowiedni sposób. Nic tak nie budzi nastroju, jak świąteczne dekoracje i ozdoby, które wraz z początkiem miesiąca stopniowo zaczynają pojawiać się w naszym mieszkaniu. Na co więc warto zwrócić uwagę i w co zainwestować pieniądze? Oto kilka podpowiedzi.

Świąteczne dekoracje do domu

Zacznijmy od elementów, które ozdobią główne części domu oraz drzwi wejściowe. W sklepach można spotkać wyjątkowo piękne dekoracje, a niektóre z nich są w rozsądnych cenach. Jeśli mamy trochę wolnego czasu, możemy wykonać część dekoracji samemu, aby mieć niepowtarzalne i wyjątkowe ozdoby. Łatwo wykonać na przykład wieńce na drzwi wejściowe, lub stroiki na stolik kawowy. W Internecie można obejrzeć wiele filmików z prostymi instrukcjami.

Dekoracje i dodatki na stół świąteczny muszą być dokładnie przemyślane i spójne z głównym kolorem świątecznym. Jeśli w naszym domu dominuje bordo ze złotym, to podczas wigilii i świąt warto podkreślić aranżację stołu świecami w tych kolorach, serwetkami, a także na przykład szklankami i kielichami. W sklepach można kupić naprawdę piękne dekoracje i dodatki na stół świąteczny w postaci uroczych stroików, wyrafinowanych świec czy bogato zdobionych serwet.

Dekoracja świątecznego stołu

Świąteczny obrus na stół również powinien być wyjątkowy. Warto zajrzeć do szafy wcześniej i sprawdzić, czy nasz zeszłoroczny obrus wciąż nadaje się do położenia na stół w te wyjątkowe dni. Z czasem zapominamy, że został on nieodwracalnie zatłuszczony kroplami oleju po karpiu w galarecie, lub wujek wylał na niego resztkę czerwonego wina z świątecznej kolacji. Taki obrus powinien albo wylądować, w koszu, albo zostać pocięty na szmatki, które zawsze przydatne są w kuchni.

Świąteczny obrus na stół powinien być czysty i elegancki, a jeśli nie mamy takiego w naszej szafie, to czym prędzej wybierzmy się na zakupy. Nie musimy oczywiście decydować się na biel. Dziś także eleganckie obrusy występują w różnych kolorach, warto jednak zwrócić uwagę na materiał oraz jakość wykonania. Bordowy obrus będzie pięknie komponował się ze złotą zastawą, a biały obrus przetykany srebrną nitką podkreśli elegancję rodzinnej porcelany w białym bądź kremowym kolorze.

Nie zapominajmy także o tym, że święta to czas rodzinny, czas spotkań z bliskimi, a dom pełen dekoracji powinien być tylko idealnym tłem do wspólnie spędzanych chwil.

Piękne świąteczne dekoracje znajdziesz w sklepie MyHoneyHome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here