Szkoły dla dorosłych

Jesteś dorosły i nie masz matury? Pracujesz zawodowo, ale chciałbyś się przekwalifikować? Szukasz sposobu na zdobycie dodatkowych umiejętności? Nic straconego! Jest wiele możliwości dokształcania: liceum dla dorosłych, szkoły policealne, szkoły medyczne, kursy online. Co wybrać z tak bogatej oferty? Poniżej krótka charakterystyka każdego z rozwiązań.

Liceum dla dorosłych – nigdy nie jest za późno na naukę

Osoby dorosłe, które chciałyby zdobyć wykształcenie średnie, mają taką szansę dzięki szkołom zaocznym. Nauka w liceum dla dorosłych: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/liceum-ogolnoksztalcace-dla-doroslych odbywa się w weekendy, dlatego można ją łatwo pogodzić z codzienną pracą i obowiązkami. To doskonała opcja dla osób, które skończyły 18 lat i są absolwentami gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej, zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły branżowej. Nauka w liceum dla dorosłych odbywa się zgodnie z programem MEN programowymi MEN, a więc słuchacze będą uczęszczać na takie przedmioty jak: język polski, matematyka, historia, biologia i inne. Po zakończeniu edukacji, słuchacze mogą przystąpić do matury. Jeśli wyrażą taką chęć, mogą kontynuować naukę na jednym z kierunków policealnych, w szkole medycznej lub na wybranym kursie.

Szkoła policealna – szansa na zdobycie konkretnego zawodu

Nauka na uczelni wyższej to nie jedyny sposób na zyskanie dobrego zawodu. Świetną alternatywą dla uczelni są szkoły policealne. To właśnie tam, w rok lub dwa lata, można zdobyć pożądany na rynku pracy zawód. W zaocznej szkole Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne, nauka odbywa się w taki sposób, by słuchacze nie tylko zdobyli cenną wiedzę teoretyczną, ale też mieli okazję sprawdzić swoje praktyczne umiejętności. Do wyboru jest całe mnóstwo kierunków, np. florysta, technik usług kosmetycznych, technik administracji. Ogrom kierunków i nauka w weekendy sprawiają, że szkoła policealna to świetny sposób zarówno na zdobycie pierwszego zawodu, jak i przekwalifikowanie się. Żeby zostać słuchaczem wybranego kierunku nie trzeba mieć matury, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Szkoły medyczne – zostań opiekunem medycznym lub technikiem masażystą

Specjaliści z zakresu dziedzin medycznych to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Zatem warto zainteresować się ofertą szkół medycznych, o której więcej informacji można znaleźć tutaj: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne. W ofercie szkoły medycznej Żak prym wiodą dwa kierunki: opiekun medyczny i technik masażysta. Tym samym, tego rodzaju szkoła to propozycja, przede wszystkim, dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z rehabilitacją i opieką nad chorymi. Gdzie można szukać pracy po zakończeniu edukacji? Możliwości jest dużo: od szpitali, przez gabinety odnowy biologicznej i ośrodki SPA, aż po prywatną praktykę. Warto również zaznaczyć, że naukę w szkole medycznej mogą rozpocząć wszyscy absolwenci szkoły średniej, niezależnie od tego, czy zdali maturę.

Kursy online – zdobądź kwalifikacje bez wychodzenia z domu

Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności w jakiejś dziedzinie, możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, korzystając z kursów online: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online. W ten wygodny sposób zdobędziesz nie tylko dodatkowe kwalifikacje zawodowe, ale też możesz rozwinąć swoje zainteresowania. W większości przypadków, żeby zostać słuchaczem jednego z kursów, należy spełnić tylko jeden warunek – trzeba mieć ukończone 18 lat. W kilku przypadkach, potrzebne jest także świadectwo ukończenia szkoły średniej, dotyczy to np. kursu Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym. Czego można się nauczyć na kursach online? Tego, jak prowadzić fanpage’a na Facebooku, jak tworzyć strony internetowe, czy jak uprawiać ogród. Kursanci mogą również poznać tajniki Excela, podstaw księgowości i programowania. Wybór tematyczny jest ogromny, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli masz już wybrany zawód i pracę, czujesz się w nim dobrze, a jedynie poszukujesz możliwości rozwoju, podniesienia swojej wiedzy lub praktycznych umiejętności możesz rozważyć szkolenia online, których listę znajdziesz na https://eventis.pl/szkolenia. Szkolenia online są przystępne cenowo i w trakcie zajęć zajmujących 1 czy 2 pozwalają poznać dane zagadnienie, przećwiczyć je razem z grupą szkoleniową i trenerem i dzięki temu wejść na wyższy poziom kariery zawodowej.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here