Sztuczna trawa – czy warto ją wybrać?

0
1647

Aranżacja domu czy miejsca publicznego zainspirowana naturą jest obecnie w modzie. W wielu miejscach pojawiają się rośliny doniczkowe, motywy związane z przyrodą, a także odcienie zieleni. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej modna jest również sztuczna trawa, która wprowadza elementy przyrody wszędzie tam, gdzie w inny sposób powrót do matury nie jest możliwy.

Zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa przygotowana jest specjalnie z myślą o tych wszystkich miejscach, w których naturalna roślinność nie może się utrzymać. Należą do nich między innymi miejsca o bardzo małym albo bardzo silnym nasłonecznieniu, a także te, które znajdują się w obrębie ciągów komunikacyjnych. Szczególnie w tym ostatnim miejscu sztuczna trawa sprawdza się idealnie: jest znacznie bardziej odporna na wytarcie i zniszczenie niż naturalna.

Kolejna zaleta sztucznej trawy to jej odporność na warunki atmosferyczne i możliwość użytkowania przez cały rok. Nie wymaga przy tym specjalnych zabiegów, takich jak nawożenie czy koszenie. Co więcej, nie tworzą się na niej kałuże ani błoto. Jej dodatkowym atutem jest łatwość układania, która wymaga jedynie rozwinięcia z rolki. Zaraz po ułożeniu jest już gotowa do użytkowania, podczas gdy naturalna trawa po zasianiu wymaga czasu i pielęgnacji na wyrośnięcie.

Ogromnym atutem sztucznej trawy jest jej miękka, przyjemna w dotyku powierzchnia. Dobrze amortyzuje ona upadki, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako podłoże we wszystkich miejscach, w których pojawiają się dzieci. Przy swoich dobrych właściwościach dla maluchów, zapewnia jednocześnie ładny, naturalny wygląd.

Kolejna zaleta, która może wpłynąć pozytywnie na wybór sztucznej trawy, to także łatwość jej czyszczenia. Podobnie jak zwykły dywan albo wykładzina, może być bez problemu oczyszczona z pomocą odkurzacza.

Różnorodność modeli

Dostępnych jest bardzo wiele modeli sztucznej trawy, o różnych grubościach runa, rodzajach podłoża, a także kolorach. Wiele z nich jest produkowanych na materiale z recyklingu, dzięki czemu sprzyjają ekologii, pomimo że nie są produktem naturalnym.

Dostępne są między innymi trawy o długim, grubym włosiu, które tworzą prawdziwy dywan w miejscu, w którym zostają rozłożone. Dobrze sprawdzają się na tarasach, na których często bawią się dzieci, gdyż izolują je od chłodnego podłoża. Z kolei krótkie trawy, których włos nie kładzie się tak bardzo pod naciskiem, mogą być idealne w miejscu pracy albo takim, które przynależy do popularnego ciągu komunikacyjnego. Dzięki temu długo zachowa swój oryginalny, estetyczny wygląd.

Bez wątpienia w wielu miejscach sprawdzi się sztuczna trawa – dywanowo.pl oferuje dlatego wiele ich modeli, zgodnych z powyższym wstępem. Dzięki temu każdy dobierze idealną dla siebie – do domu, na taras apartamentu, albo do miejsca publicznego, takiego jak przedszkole. Multigrass z firmy Dywanowo sprawdzi się w każdym z nich, a podczas użytkowania spełni nawet najwyższe wymagania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here