Tapety dla dzieci – co wybrać dla swoich pociech?

Kiedy przychodzi dziecko na świat i jest nowym lokatorem w Waszym domu, należy dostosować do jego rozwoju pokój, w którym będzie mogło się bawić i poznawać otoczenie. Oczywiście dla rodziców nie jest to proste zadanie, ponieważ czasem mogą pojawić się problemy z odpowiednim ustawieniem mebli, a czasem pomalowaniem ścian.

Kiedy Wasze dziecko jest już nieco starsze, zaczyna rozpoznawać postacie, kształty, przedmioty i regularnie ogląda bajki lub czyta komiksy, z pewnością będzie chciało posiadać w swoim pokoju coś, co będzie nawiązywać do ulubionych bohaterów. Tapety dla dzieci to wtedy najlepsza alternatywa, by zaspokoić wszystkie ich potrzeby. Zapraszamy serdecznie po szereg informacji, które pozwolą Wam zaaranżować pokój w taki sposób, by był zarówno satysfakcjonujący dla Was, jak i dla najmłodszych. Obecnie tapety dla dzieci są dostępne w tak ciekawych wariantach, że nikt nie powinien mieć kłopotu ze skompletowaniem swojego projektu i niezbędnych elementów.

Pokój dla chłopca

Syn z pewnością będzie zachwycony, jeśli w jego pokoju cały czas będzie jego ulubiony superbohater lub postać z kreskówki. Dodatkowo warto brać pod uwagę, że chłopcy zawsze chcą dynamicznych akcji, wybuchów, więc bajki dla nich także przygotowywane są w zupełnie inny sposób – tak samo, jak tapety dla dzieci na ścianę. Idąc tym tropem, doskonałym wyborem będzie motyw przedstawiający także samochody.

Jeśli jednak nie chcecie stereotypowo podchodzić do tematu, warto obserwować swoją pociechę i rozwijać w niej pasje. Jeśli w kręgu ich zainteresowań są sztuki walki, piłka nożna, koszykówka lub nawet lotnictwo, to warto zadbać, by przystrojenia na ścianach odpowiadały między innymi tym tematykom. Pamiętajcie, że zawsze możecie zabrać dzieci na zakupy lub wziąć je na kolana przed komputer, gdzie razem wybierzecie produkt, który spełni wszystkie oczekiwania.

Pokój dla dziewczynki

Tapety dla dzieci, które dostosowane są do oczekiwań dziewczynek, zazwyczaj przedstawiają spokojne wzory. Jasne kolory z wykorzystaniem dużej ilości błękitu, bieli i różu z pewnością będą przeważać, dlatego chociaż także przedstawiają one bohaterów bajek, to robią to w zupełnie inny sposób. Zamiast samochodów, samolotów i dynamicznych akcji, są motyle, łąki i uśmiechnięte twarze lalek.

Oczywiście w tym wypadku możecie również sami postawić na dowolność, która zostanie wybrana przez Waszą córkę. Musicie jednak pamiętać, że dzieci szybko zmieniają zdanie, dlatego wybór powinien być odpowiedzialny, jeśli nie chcecie, co kilka miesięcy odklejać tapet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here