Torebka listonoszka – „Must have” każdej kobiety

0
829

Torebka listonoszka to z pewnością jeden z najbardziej popularnych rodzajów torebek damskich od wielu lat. Nic w tym dziwnego – pasuje praktycznie do wszystkiego i z powodzeniem można ją zestawiać w różnych stylizacjach. Torebki listonoszki mimo upływu lat wciąż posiadają szerokie grono zwolenników, a wielu znawców mody bezwzględnie uznaje je za prawdziwy „must have” kobiecej szafy.

Torba listonoszka – skąd wzięła się jej popularność?

Jak sama nazwa wskazuje nazwa torebki wzięła się przede wszystkim stąd, że podobnych modeli używali między innymi pracownicy poczty. Torebki na ramię w takiej pracy sprawdzały się naprawdę świetnie – przede wszystkim nie ograniczały rąk, a szerokie pasy pozwalały na wygodne noszenie nawet ciężkiej torby. Historia torebek listonoszek jest jednak znacznie bardziej zawiła i szacuje się, że pierwowzory takich torebek noszone były nawet w średniowieczu. Torebka listonoszka dla kobiet w wersji klasycznej (półokrągły kształt oraz klapa zapinana na sprzączkę) swoją popularność zyskała mniej więcej w latach 50. XX wieku – od tamtej pory cieszy się niesłabnącym uznaniem, a mianem torebek listonoszek zaczęto określać również torby, które w swoim wyglądzie mocni odbiegają od pierwowzoru.

Najbardziej modne torby listonoszki w ostatnich sezonach

Kult torebek listonoszek od wielu lat nie słabnie i wiele nie wskazuje na to, że może się to zmienić w najbliższym czasie. Najbardziej popularne torebki listonoszki w ostatnim czasie to albo duże torebki, które pomieszczą laptopa i dokumenty wielkości A4, albo zdecydowanie mniejsze do których zmieszczą się jedynie podstawowe rzeczy – telefon, portfel, niewielka kosmetyczka czy butelka wody, np. https://www.skorzana.com/pol_m_Torebki-Damskie_Listonoszki-153.html. Dużym uznaniem cieszą się niewątpliwie torebki wykonane ze skóry naturalnej – to prawdziwa gratka dla wielbicielek naturalnych tworzyw. Listonoszki posiadają zazwyczaj szeroki pasek, co gwarantuje wygodę i komfort użytkowania oraz czyni te torebki rozpoznawalnymi. Torebka tego typu świetna sprawdza się w różnych stylizacjach, co czyni ją niezwykle uniwersalnym akcesorium.

A może torba listonoszka dla mężczyzny?

Torebki listonoszki początkowo były zarezerwowane głównie dla mężczyzn – dopiero z czasem zaczęły je nosić również kobiety. Nic więc w tym dziwnego, że obecnie również mężczyźni sięgają po torby utrzymane w takim stylu. Są one świetne na co dzień – zarówno do bardziej eleganckich stylizacji, jak również w wersjach sportowych. Klasyczna torebka typu listonoszka to opcja dla mężczyzn praktycznie w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here