Torty dla dzieci - 5 trendów w dekorowaniu tortów dla dzieci w każdym wieku

Jest wiele okazji, by przygotować wyśmienity tort dla dziecka. Bez względu na to, czy zamierzasz zamówić tort na urodziny, chrzest, komunię świętą czy inną okazję, poznaj trendy w dekorowaniu tortów. Oto 5 najpopularniejszych sposobów ozdabiania wypieków dla dzieci!

Tortowe ozdoby można wykorzystać na wiele sposobów, tworząc wymarzony torcik dla pociechy. Jeżeli chcesz stworzyć modny i zachwycający wypiek, poznaj 5 trendów w pieczeniu i ozdabianiu tortów.

Naked cake

Naked cake to tort, w którym boki są odsłonięte. Blaty ciasta i kremy wykorzystane do przełożenia są widoczne, przez co tort wydaje się być „nagi” w porównaniu do klasycznego ciasta. Z reguły torty tego typu stroi się dość skromnie, używając subtelnych dekoracji. Tortowe ozdoby, które pasują do naked cake, znajdzie się na https://www.tortoweozdoby.pl.

Drip cake

Drip cake to apetyczny tort oblany białą lub ciemną czekoladą mleczną bądź deserową. Czekolada ścieka po bokach ciasta i tworząca apetyczne sople. Na wierzchu roztopionej czekolady dobrze wyglądają zarówno owoce, jak i dekoracje cukrowe, z kremu, ciasteczka i cukierki. Drip cake spodoba się nawet kilkulatkom, dla których można przygotować tort z ulubionymi słodyczami.

Torty z masą cukrową

Masa cukrowa umożliwia stworzenie tortu w fantazyjnym kształcie, ozdobionego w dowolny sposób. Masę barwi się na wybrany kolor i formuje w efektowną formę. Z masy cukrowej można wyczarować dekoracje komunijne na tort, figurki z bajek, a także małe i duże kwiaty. Gotowe ozdoby z masy cukrowej kupi się na https://www.tortoweozdoby.pl/26-dekoracje-komunijne.

Torty z owocami

Ponadczasowym wyborem dla dzieci są torty z owocami. Owoce są lekkie, słodkie i lubiane przez dzieci bardziej niż maślane, ciężkie kremy. Ponadto są zdrowsze niż czekoladowe musy. Torty owocowe z galaretkami, serkiem mascarpone i bitą śmietaną są odpowiednie zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Można je przygotować z owocami sezonowymi lub egzotycznymi w czasie zimy. Taki tort sprawdzi się również na chrzest – wystarczy dodać do niego ozdoby na tort na chrzest, które są dostępne na https://www.tortoweozdoby.pl/21-chrzest.

Torty wegańskie i bez dodatku cukru

Weganizm jest stylem życia, w którym wyklucza się spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Torty wegańskie bez mleka, jajek, miodu, śmietany i innych odzwierzęcych produktów spożywczych mogą być równie smaczne i lubiane przez dzieci. Jeżeli chce się wpoić dziecku wegańskie nawyki, torty z produktów roślinnych z pewnością są dobrym krokiem w tym kierunku, zwłaszcza, że można efektownie ozdobić je zdrowymi owocami i ciasteczkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here