Transport z Chin do Polski

Transport z Chin do Polski bez wątpienia jest jedną z największych gałęzi w transporcie międzynarodowym, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Chiny jak powszechnie wiadomo są bardzo ogromnym rynkiem, który może pochwalić się dużym potencjałem wzrostu.

Co najczęściej importuje Polska z Chin?

Według najnowszych danych z Chin do Polski najczęściej importowane są maszyny i różnorodne urządzenia mechaniczne/elektryczne. Nie można zapominać także o częściach zamiennych do poszczególnych urządzeń. Bardzo duży udział w imporcie z Chin mają także artykuły przemysłowe. Mowa tutaj przede wszystkim i materiałach i artykułach włókienniczych. Z Państwa Środka do Polski sprowadza się nie tylko ubrania i buty, ale również wyposażenie wnętrz i różnorodne elementy dekoracji. Największym atutem polskiego importu z Chin jest to, że przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpośredni dostęp do szerokiej gamy tańszych produktów i półproduktów.

Co z Polski eksportujemy do Chin?

Z Polski do Chin najczęściej eksportuje się metale nieszlachetne i wyroby z nich wykonane. Największym zainteresowaniem cieszą się wyroby, w których dominuje miedź. Dużym zainteresowaniem w Chinach cieszą się również polskie meble, drewno oraz różnorodne wyroby z drewna. Popularną grupą produktową polskiego eksportu jest także sprzęt transportowy, zwierzęta żywe oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. W 2021 roku w strukturze najpopularniejszych produktów sprzedawanych do Chin bardzo silnie wzrosło zainteresowanie maszynami i sprzętem elektrycznym/elektrotechnicznym.

Jakimi drogami realizowany jest transport na linii Polska-Chiny?

Import i eksport na linii Polska-Chiny może być realizowany na kilka różnych sposobów. Wyróżnić należy oczywiście trzy główne gałęzie transportu międzynarodowego. Mowa tutaj oczywiście o drodze morskiej, kolejowej i lotniczej. Każde z wymienionych rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Czym charakteryzuje się spedycja morska?

Transport morski jest doskonałym wyborem dla tych firm, które chcą nieco zaoszczędzić. Spedycja morska idealnie sprawdzi się przy przewożeniu dużych ilości towarów, które z wiadomych przyczyn nie muszą znaleźć się w docelowym miejscu w krótkim czasie. Transport morski w Polski do Chin ceniony jest nie tylko ze względu na niskie koszty, ale również ze względu na bezpieczeństwo. Przy korzystaniu z usług doświadczonych spedytorów ryzyko zagubienia kontenera podczas podróży i przeładunku jest niewielki.

Czym wyróżnia się transport lotniczy?

W dzisiejszych czasach transport lotniczy bez wątpienia jest obarczony najkosztowniejszymi i największymi obostrzeniami spośród wszystkich możliwych gałęzi transportu. Do największych zalet należy zaliczyć oczywiście błyskawiczną dostawę i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dla wielu inwestorów olbrzymim plusem może okazać się także tracking przesyłek. Pamiętać należy jednak o tym, że wszystkie udogodnienia mają bezpośredni wpływ na wysoką cenę. Transport lotniczy z Państwa Środka do Polski trwa od 4 do 7 dni. Jest to bardzo duża różnica w porównaniu z powyżej opisanym transportem morskim, gdzie przewóz trwa przeważnie od 4 do 7 tygodni. Przy frachcie lotniczych mogą pojawić się także problemy z towarami o nietypowych gabarytach. Nie można zapominać także o tym, że transport lotniczy jest niestety najbardziej szkodliwą dla środowiska metodą transportu. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że na terminowość transportu mniejszy lub większy wpływ mogą mieć warunki pogodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here