ems

Z roku na rok coraz chętniej sięgamy po karnety do siłowni. Pragniemy za jej pomocą spalić niepotrzebne kalorie, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawić wygląd sylwetki. Wiele osób zraża się do siłowni dość szybko, z uwagi na intensywny trening i konieczność jego częstego powtarzania. Tymczasem – istnieją bardziej skuteczne metody, by pozbyć się niepotrzebnych kilogramów. Należy do nich tak zwany trening EMS, w którym wykorzystuje się nowoczesną technologię. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat treningu EMS, z którego dowiesz się najważniejszych informacji o elektrostymulacji mięśniowej.

Trening EMS – dla kogo i czy warto?

Trening EMS to rodzaj treningu siłowego, w czasie którego wykorzystuje się specjalną aparaturę do elektrostymulacji mięśniowej. Aparatura taka składa się z kamizelki, obręczy oraz pasa, do których podłączona została duża ilość regularnie rozstawionych elektrod. Zadaniem tych ostatnich jest emitowanie impulsów elektrycznych trafiających wprost do naszego mózgu. Dzięki temu zwiększa się zakres pracy wykonywanej przez poszczególne partie mięśni, a tym samym – trening przebiega skuteczniej. Poddany odpowiedniej stymulacji mózg aktywizuje niemal wszystkie włókna mięśniowe określonych partii mięśni, nawet te ukryte głęboko pod powierzchnią skóry.

Trening EMS jest dedykowany dla różnej grupy odbiorców. Sięgają po niego między innymi osoby poszukujące sprawdzonych i skutecznych sposobów na wymodelowanie swojej sylwetki. Zaletą treningu EMS jest możliwość szybkiego spalenia nadmiaru kalorii, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych treningów siłowych. Jedna sesja EMS trwa nawet zaledwie 30 minut, a mimo to w jej trakcie nasze mięśnie wykonują więcej skurczy niż podczas treningu konwencjonalnego.

Ponadto, udział w treningach EMS biorą osoby z problemami zdrowotnymi. Dotyczy to między innymi osób chorych na zanik mięśni oraz niektóre przewlekłe choroby stawów. W ich przypadku trening EMS może pomóc w cofnięciu niepożądanych zmian chorobowych oraz w regeneracji tkanek mięśniowych.

Trening EMS dobrej jakości – czyli jaki?

Elektrostymulacja mięśni jest niezwykle skuteczna. Rozpoczynając trening, należy przejść szereg badań, na podstawie których zostanie nam przydzielony spersonalizowany plan treningowy. Nad jego przebiegiem czuwać będzie profesjonalny trener. Warto o tym pamiętać, że trening EMS w przypadku różnych osób może wyglądać zgoła inaczej.

Szczególnie wart polecenia jest trening EMS bezprzewodowy, oferowany między innymi przez MEON, z którego ofertą zapoznasz się na: https://impulsetraining.pl/trening-ems/. Zastosowanie bezprzewodowych kamizelek, obręczy i pasów znacząco usprawnia przebieg całego treningu. Zazwyczaj, mają one zasięg działania wynoszący nawet 50 metrów. Ponadto, umożliwiają one na prowadzenie zajęć w grupach kilkuosobowych, według indywidualnych planów treningowych.

Typowy trening EMS składa się z trzech etapów. Pierwszy to trwająca kilka minut rozgrzewka. Jej zadaniem jest aktywizacja organizmu oraz jego przygotowanie do dalszych ćwiczeń. Kolejnym etapem jest trening właściwy, w trakcie którego wykonuje się zalecone przez trenera ćwiczenia. Ostatni etap polega na masowaniu mięśni i stawów, które w czasie treningu były poddawane stymulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here