rowery

Ruch to zdrowie – to powiedzenie zna chyba każdy. W dodatku jest jak najbardziej prawdziwe. Aktywność fizyczną w różnorakich formach uprawia coraz więcej Polaków, nie przestając nawet na urlopie. Kiedyś ten czas był kojarzony raczej ze słodkim lenistwem. Dziś chętnie znajdujemy choć chwilę, by jednak poruszać się, przejść na spacer, przejechać na rowerze.

Wycieczki na dwóch kółkach

Właśnie rowery stają się coraz powszechniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Zresztą nie tylko wolnego – wiele osób decyduje się zamienić na nie samochody i dojeżdżać do pracy czy szkoły właśnie rowerem.

Nie da się zaprzeczyć, że mają one wiele zalet. Ćwiczenia fizyczne – a jazda na rowerze takim na pewno jest – wzmacniają cały organizm, budują jego odporność, zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia wielu chorób. Oczywiście nie bez znaczenia jest też ich wpływ na sylwetkę, masę mięśniową, zrzucenie nadmiaru kilogramów… To są powszechnie znane fakty, przytaczane jako jedne z wielu plusów jazdy na rowerze.

I bardzo dobrze wpisują się w ideę wakacji czy urlopu. Nieważne czy będzie to wyjazd na weekend do Zakopanego czy też na dwa tygodnie. Rower po prostu się przydaje. W wiele ciekawych miejsc dotrzemy rowerem szybciej niż pieszo, a zdrowiej niż samochodem. Nie chodzi  o spędzanie całego czasu na rowerze, tylko uczynienie z niego jednej z atrakcji, elementu planu dnia, przerywnika. Może mieć on postać kilkugodzinnej wycieczki, albo dosłownie godzinki, by zjechać z Gubałówki na Krupówki, jak ma w ofercie https://www.goral.pl/zakopane/rowery/.

Wypożyczalnia rowerów w Zakopanem

Oczywiście paść musi pytanie – tylko skąd wziąć rower? Brać ze sobą na wakacje, po to, by spędzić na nim w sumie ledwie kilka godzin? Rozwiązanie dla wielu osób wręcz niemożliwe albo bardzo kłopotliwe do spełnienia. Szczególnie gdy poruszają się np. PKP czy też nie mają samochodu z osprzętem do transportu.

Równie oczywista jest więc odpowiedź. Po prostu wypożyczyć. Takie podejście jest coraz częstsze, bo uwalnia od logistycznych kłopotów i pozwala cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu. Wypożyczyć rower w Zakopanem można za pośrednictwem https://www.goral.pl/, otrzymując sprzęt sprawdzony i dopasowany do górskich tras. Zresztą same trasy też można dostać, jako podpowiedź sposobu spędzenia wolnego czasu.

Bardzo dobrym pomysłem będzie wypożyczenie roweru dla dziecka i rodziców i wspólna przejażdżka łatwą trasą po okolicy. Dosłownie godzina czy dwie przyjemnie spędzonego czasu, ładnych widoków, niespiesznego zwiedzana. I ruchu, by na urlopie wypoczywać z korzyścią dla ciała i ducha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here